sobota, 15 marca 2014

BETON Film Festival

  
Universite de Paris . Fundation SUISSE


Co was najbardziej inspiruje? Ja uwielbiam nieoczywiste połączenia, na przykład takie jak kino i architektura. Rzadko mam okazję oglądać filmy o problemach współczesnej urbanistyki czy podziwiać walory architektury na kinowym ekranie. Czy to oznacza, że takie filmy nie powstają i nikt nie interesuje się pracą projektantów i historią kreowanych przez nich przestrzeni? Już dziś będziemy mogli się o tym przekonać.

Właśnie rozpoczęła się pierwsza edycja BETON Film Festival. Przez 3 dni zostanie zaprezentowanych 12 filmów poświęconych architekturze. Większość z nich obejrzymy w Polsce po raz pierwszy, mam nadzieje, że wybrane zostały same perełki. Festiwal powstał przy współpracy Warszawskiego Oddziału SARP i Stowarzyszenia Powojenny Modernizm, a na temat przewodni tej edycji organizatorzy zaproponowali - Utopię. Zagadnienia z nią związane zostaną zaprezentowane w filmach fabularnych, dokumentalnych i artystycznych.

Projekcjom towarzyszyć będą krótkie prelekcje, dyskusje oraz targi książki architektonicznej. Jeśli ktoś planuje spędzić weekend w Warszawie, to warto wybrać się choćby na jeden film, zwłaszcza, że w tym roku wejścia na wszystkie seanse są bezpłatne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz