piątek, 18 lipca 2014

WHAT'S UP! 19-20/07
Paryż, La Defense 


Paryż, Warszawa, kiosk za rogiem……. WHAT'S UP! 


1.    PARYŻ / MUSÉE DE LA MODE / wystawa / bilet od 8 €

FASHION IN FRANCE, 1947-1957
12/07 – 02/11/2014

Coś dla fanów mody. W zeszłym tygodniu, w Paryżu została otwarta wystawa poświęcona stylowi, jaki panował w modzie w latach pięćdziesiątych. Możemy prześledzić jak przez dziesięć lat (od 1947 roku – narodziny stylu 'New Look' do 1957 – śmierć jego twórcy, Christiana Diora) kształtowała się francuska moda. Do zobaczenia nie tylko spódnice w linii A i sukienki podkreślające talię osy, ale wszystko to co działo się w branży mody zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej. Na ekspozycji znajdziemy kreacje haute couture (które po latach - kryzysu początku wieku i wojen - zaczęło się odradzać) oraz prêt-à-porter najlepszych projektantów tamtego okresu. Nie zabraknie wielkich nazwisk: Balenciaga, Jacques Fath, Pierre Balmain, Christian Dior, Hubert de Givenchy i Pierre Cardin.
  


2.    WARSZAWA / debaty, warsztaty / Zamek Ujazdowski / wstęp wolny 

ZIELONY JAZDÓW. ZIELONY RYNEK
27/06 - 14/09/2014 

Coś dla fanów ekonomii i ekologii. W tym roku po raz 3 wystartował letni projekt Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – "Zielony Jazdów. Zielony Rynek". Tematem przewodnim tej edycji są związki ekologii z ekonomią. W ramach weekendowych spotkań odbywają się wykłady, debaty, warsztaty (m.in. teatralne, kulinarne), a także koncerty, spotkania literackie i pokazy filmowe. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, wybór jest ogromny, a program dopasowany dla młodszych i starszych odbiorców. Zielony Jazdów to także miejsce spotkania z dobrym designem, czy okazja do zakupu świeżych produktów. A w ten weekend sporo miejsca zostanie poświęcone... hakerom i ruchowi DIY.3.     FUTU / gazeta / cena 5 zł

FUTU PAPER
premiera: 16/07/2014

Coś dla fanów pojazdów przyszłości. Przed dwoma dniami w kioskach pojawiło się najnowsze, wakacyjne, podwójne wydanie FUTU paper. Ten numer w całości poświęcony został transportowi. W jaki sposób będziemy podróżować za kilka lat, jak ma wyglądać samochód przyszłości i w jakie innowacyjne rozwiązania wpływające na poprawę naszego komfortu zostanie wyposażony? Kto jest ciekawy niech sięgnie po gazetę lub pobierze darmową wersję na iPada. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz