poniedziałek, 22 września 2014

F.R.I.E.N.D.S


Seriale, sitcomy... Rynek zalewa ogrom coraz to nowych produkcji. Różne epoki, gatunki, tematy, bohaterowie... Oglądamy całymi seriami lub z niecierpliwością czekamy na kolejny odcinek. Wybór jest olbrzymi i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Mimo takiej różnorodności z przyjemnością wracam do mojego ulubionego serialu, który dokładnie dziś kończy 20 lat!

22 września 1994 roku swoją premierę w USA mieli P.R.Z.Y.J.A.C.I.E.L.E. Przez kolejne 10 lat powstawały nowe sezony serialu. W sumie nagrano ponad 200 odcinków, a każdy z nich gromadziły przed telewizorami na całym świecie (produkcja była emitowana w 100 krajach) milionowe rzesze widzów. Serial doceniali nie tylko fani, był wielokrotnie nominowany i nagradzany. Lista jest długa, a na niej m.in. Złoty Glob i kilka nagród Emmy. 

Co sprawia, że nadal jest lubiany, oglądany i cieszy się tak dużą popularnością? Sympatyczni, ale nie pozbawieni wad bohaterowie, sytuacje (czasami poważne, często dość zabawne), z których muszą się zmierzyć, może dopracowany scenariusz i świetnie przygotowane dialogi albo aktorzy którzy znakomicie wcielają się w swoje role? Pewnie wszystko po trochu. Oczywiście produkcja ma swoje mocne i słabsze punkty, ale losy Rossa, Chandlera, Monic, Joeya, Rachel i Phoebe - szóstki przyjaciół mieszkających na Manhattanie naprawdę wciągają.

Pierwsze skojarzenie z serialem? Od razu przypomina mi się piosenka, którą słyszymy w czołówce oraz pomarańczowa kanapa z ich ulubionej kawiarni "Central Perk", która pojawiła się w większości odcinków. Ale dziś nie będzie o  serialowych wnętrzach, meblach czy strojach (chociaż to bardzo ciekawy temat). Z okazji 20 urodzin zapraszam na subiektywny wybór 20 muzycznych hitów, które pojawiły się na ekranie, w większości wykonywane przez samych bohaterów! Miłego słuchania i oglądania :p


1. Na początek wspomniana piosenka z czołówki -  świetnie oddaje charakter serialu.

The Rembrandts -  I'll be there for you 


2.  Cała szóstka w komplecie.

temat z serialu The Odd Couple  


3. Phoebe w pierwszych sezonach serialu, często występowała  w „Central Perk”, jej największy przebój doczekał się nawet teledysku. 

Phoebe Buffay - Smelly Cat 


4. Talentem muzyczny obdarzony był również Ross. W młodości pracował nad ’własnym brzmieniem’ , w college’u wraz z Chandlerem stworzyli zespół WAY NO WAY.

Jako wokalista (tutaj razem z Joeyem) radzi sobie całkiem nieźle.

Beach Boys - In The Jungle


5. Rachel również kilka razy prezentowała swoje muzyczne zdolności. Od kiedy zobaczyłam jej występ, piosenka Copacabana kojarzy mi się z różową sukienką w formie bezy.

 Barry Manilow - Copacabana 


6. Chandler (i to było zaskoczenie) śpiewał w serialu najczęściej (oczywiście nie licząc Phoebe, która robiła to ‘profesjonalnie’ ), ale w końcu w młodości miał swój bandJego 3 największe hit! Chandler !

Diana Ross & Lionel Richie - Endless Love 


7. Chandler !!

Piosenka z filmu Annie - Tomorrow 


8. Chandler !!!

Three Dog Night - Joy To The World - Jeremiah Was A Bullfrog  


9. Joey jako aktor posiada wiele artystycznych umiejętność, nieźle sobie radził także w duecie z Rachel.

The Champs - Tequila 


10. Monica ze śpiewaniem radziła sobie nieco gorzej, ale za to gdy występowała wszystkie oczy były zwrócone właśnie na nią. 

Tanya Tucker - Delta Dawn 


11. Czas na trio.  

Carpenters - Top Of The World  


12. Rachel po raz kolejny, już w trochę innej kreacji.

Donna Summer - Love to love you baby 


13. Większość odcinków rozgrywała się na Manhatanie, ale kilka razy przyjaciele opuścili New York, z wyjazdem do Londynu kojarzy mi się ta piosenka. 

The Clash - London Calling


14. Duet Ross and Rachel.

Sir Mix-a-Lot - Baby Got Back 


15. Na Rossa zawsze można liczyć :)

The Police - Roxanne 


16.  Przy jakich hitach bawili się przyjaciele w młodości?

LIPPS INC - Funkytown 


17. Swoimi wokalnymi zdolnościami popisywali się również drugoplanowi bohaterowie - o Janice nie da się zapomnieć.

Ella Fitzgerald - My Funny Valentine 


18. Ross poza grą na keyboardzie, próbował innych instrumentów, jego wersja „Celebration” nieco różni się od oryginału.

Kool & The Gang - Celebration 


19. I jeszcze raz Chandler.

Gloria Gaynor - I will survive  


20. Na koniec w wykonaniu Phoebe - Happy Birthday!

By Hilary Grist - Happy Birthday To You! 

  
Mam nadzieje, że ten post pisany z "lekkim przymrużeniem oka" się spodobał, może stanie się inspiracją na zbliżające się długie jesienne wieczory. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz