# WHAT'S UP! 06-07/09


Paryż, Les Docks


WHAT'S UP! = 3 propozycje na weekend


1. PARYŻ / wystawy, spotkania, dyskusje, targi / wstęp wolny

PARIS DESIGN WEEK
06–13/09/2014 

Coś dla wielbicieli wzornictwa. Już dziś rozpoczyna się czwarta edycja Paris Design Week, największego festiwalu wzornictwa we Francji. Organizatorzy przygotowali aż 200 wydarzeń, w których można brać udział przez 8 festiwalowych dni. Zaprezentują się znane i cenione marki, instytucje i projektanci (warto wybrać się do pracowni Jean Nouvel Design, Palais de Tokyo czy Colette...) ale także młodzi twórcy (pokazy prac ponad setki projektantów z 15 krajów świata odbywają się w Les Docks - Cité de la Mode et du Design). W programie wystawy, spotkania, dyskusje, a wszystko jak co roku podzielone na bloki tematyczne. 

Profesjonalistów zainteresują odbywające się równolegle MAISON&OBJET.


2. WARSZAWA / SOHO Factory / wystawy, warsztaty, wykłady / wstęp wolny


WAWA DESIGNFESTIVAL
05 - 14/09/2014


Coś dla wielbicieli wzornictwa. W tym tygodniu nie tylko w stolicy Francji króluje design. Warszawa też ma swoje ‘święto wzornictwa’ – rozpoczęła się druga edycja Wawa Design Festiwal, w tym roku pod hasłem PRZYNALEŻNOŚĆ. Wystawy polskiego wzornictwa (prezentowane wcześniej między innymi na Poznań Design Days czy WrocLove Design) i twórców działających w stolicy (na ekspozycji: „Nośnik Warszawa”, „Projekt Warszawiak”, pokaz prac dyplomowych studentów z wydziałów artystycznych) mają poszerzyć wiedzę o współczesnym człowieku, jego potrzebach, zadaniach oraz podnieść poziom świadomości estetycznej społeczeństwa. W programie: wystawy, pokazy filmowe, wykłady, a także warsztaty projektowania i targi designu.


3. TRÓJKA Polskie Radio / koncert / cena 0 zł


KONCERT W TRÓJCE
07/09/2014

Coś dla wielbicieli muzyki. Siódmego września w Polskim Radiu o godzinie 20 odbędzie się koncert Artura Rojka. Materiału z nowej płyty „Składam się z ciągłych powtórzeń” można będzie posłuchać na żywo w radiowym studiu jaki i na antenie Trójki. Cały koncert do obejrzenia również na na stronie internetowej. Polecam wszystkim, którzy tę niedzielę postanowią spędzić w domowym zaciszu, nie rezygnując z wartościowych muzycznych doznań (więcej o płycie do przeczytania tutaj).

Etykiety: , , , , , , ,