# WHAT'S UP! 04-05/10
Les Arts Décoratifs, 2014WHAT'S UP!, czyli kolejna porcja inspiracji na weekend !


1. PARYŻ /
Les Arts Décoratifs / wystawa / bilet ok. 11 €

AD INTÉRIEURS 2014

06/09 – 23/11/2014 


Coś dla amatorów pięknych wnętrz. Magazyn AD (publikujący artykuły o architekturze i designie) oraz muzeum
Arts décoratifs (gromadzące sztukę dekoracyjną i wzornictwo) przygotowali wspólną wystawę. Do współpracy zaproszono 16 projektantów, których zadaniem było zaaranżowanie kilkunastu przestrzeni. Do ich wyposażenia użyto dostępnych na rynku mebli i dekoracji oraz jednego eksponatu należących do muzeum. Wszystkich zainteresowanych, jak z tym wyzwaniem poradzili sobie projektanci, jakie połączenia powstały i czy jesteśmy w stanie w tych wyjątkowych wnętrzach odnaleźć muzealne eksponaty, zapraszam do Paryża (relacja z wystawy także w ostatnim numerze AD). 
2. KRAKÓW / Plac Szczepański / wystawa / wstęp wolny
WZORNICTWO Z KRAKOWA
03 - 31/10/2014

Coś dla amatorów dobrego wzornictwa. W tym roku krakowski Wydział Form Przemysłowych obchodzi swój jubileusz, już od 50 lat kształci projektantów. Z tej okazji zorganizowana została wystawa, na której swoje produkty prezentują absolwenci wydziału. Są oni autorami projektów, które odniosły sukces na światowych arenach, jak i świetnych, produktów tworzonych na lokalny rynek, z którymi spotykamy się na co dzień. Na wystawie znajdziemy bardzo różnorodne eksponaty: od mebli po specjalistyczne sprzęty medyczne, od pojazdów po wyjątkowej grafiki (m.in. foteli Renaty Kalarus, produkty Zelmera, fotelik samochodowy marki Avionaut, awangardowe lampy Piotra Jagiełłowicza). Produkty różnych marek zamiast w galerii można oglądać w samym sercu miasta.


3. DESIGN ALIVE / magazyn / cena 20 zł

DESIGN ALIVE

premiera: 24/09/2014


Coś dla amatorów wyjątkowych treści. Nowy
Design Alive jest już w sprzedaży. Z tym numerem wybierzemy się na wędrówkę w Tatry (poznamy Dom Pod Jedlami - budynek w stylu zakopiańskim, który powstał według projektu Stanisława Witkiewicza), a potem na chwilę pojawimy się na Pomorzu (żeby zobaczyć nowy gmach Filharmonii Szczecińskiej i przeczytać relację z tegorocznej edycji Gdynia Design Days), do tego krótka wycieczka na Śląsk, odwiedziny w studiu Sokka oraz pracownię Kosmos Project i wizyta w hotelu Ett Hem w Sztokholmie oraz w apartamencie w Tel Awiwie ...a to dopiero początek.

Numer dla odkrywców, poszukiwaczy nowych lądów i marzycieli – temat przewodni to Atlantyda!  

Etykiety: , , , , , , , ,