piątek, 5 grudnia 2014

Kalendarz


Już grudzień! Idealny czas, żeby rozpocząć tworzenie planów na przyszły rok. Mój pierwszy krok - to znalezienie odpowiedniego kalendarz. Pomimo, że żyjemy w czasach w których większość przedmiotów posiada swoje elektroniczne odpowiedniki, nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez jego papierowej wersji. 

Wymagania są duże, idealny egzemplarz powinien być poręczny i pojemny. Do tego musi posiadać starannie zaprojektowane i wykonane wnętrze - będę oglądać i korzystać z niego przez kolejne 365 dni!

Oto moje propozycje: kalendarze od polskich projektantów i światowe klasyki. Sześciu faworytów na 2015 rok!


Pan Kalendarz

Pan kalendarz to propozycja dla tych którzy nie lubią nudy. Powstał przy współpracy czwórki znajomych: Oli Dębniak-Gocławskiej, Pauliny Rek-Gromulskiej (Cuda Wianki Studio) oraz Joanny Walczykowskiej i Mateusza Kowalskiego (Oku miłe). Każdy miesiąc posiada indywidualnie zaprojektowany układ i grafikę. Inspiruje, zaskakuje i zachęca do kreatywnych działań (dzielnie służy mi przez cały ostatni rok).


Paprotnik

Studio Paprotnik przygotowało piękny notes z kalendarzem. Opcja idealna dla tych osób, które robią dużo szkiców i notatek (ale nie koniecznie przypisanych do konkretnej daty), jednocześnie lubią mieć kontrolę nad upływającym czasem. Notes powstał z papieru kukurydzianego i kiwi, okładka posiada niezwykłą grafikę drukowaną techniką sitodruku, a całość jest ręczne szyta.


LEUCHTTURM1917

Poszukujących czegoś prostego i wytrzymałego zainteresuje ta propozycja. Kalendarze są dopracowane w każdym szczególe: twarda oprawa, w kilku formatach i kolorach oraz papier, który idealnie współpracuje z atramentem. 


Moleskine

To prawdziwy klasyk, w notatnikach tej marki (stworzonej 200 lat temu we Włoszech) swoje myśli spisywani min. Vincent van Gogh czy Ernest Hemingway. Kalendarz możemy dostać w modelowej, czarnej okładce, pojawiają się też krótkie serie. W tym roku możemy dostać egzemplarze z limitowanej edycji Star Wars z grafikami inspirowanymi filmem.


80 okazji

Kolejny pojemny, przejrzysty i pięknie ilustrowany kalendarz, w którym znajdziemy 80 okazji do świętowania (co roku towarzyszy mu inny temat przewodni - tym razem to kultura). Ważne daty związane ze sztuką, filmem i literaturą oraz ciekawostki, anegdoty dotyczące największych aktorów, malarzy i pisarzy XX wieku. Projekt zrealizowany przez Malwinę Konopacką (ilustracja), Pawła Soszyńskiego (tekst), Tomka Bersza (opracowanie graficzne).


TASCHEN

Prosty i doskonale wykonany kalendarz (podobnie jak wszystkie propozycje tego wydawnictwa). Co roku poświęcony jest innemu artyście, malarzowi lub zagadnieniu ze świata mody. Ma dużo miejsca na notatki, zapiski oraz bogate w informacje i zdjęcia wnętrze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz