# WHAT'S UP! 06-07/12


WHAT'S UP, nareszcie weekend!


1. Hongkong / wystawy, spotkania, dyskusje, targi 

Inno Design Tech Expo
04 – 06/12/2014 

Coś dla wielbicieli wzornictwa. W tym tygodniu w Hongkongu odbywa się jedno z najważniejszych w Azji wydarzeń związanych z designem. Inno Design Tech Expo to część prestiżowego Business of Design Week, podczas którego odbywają się wykłady, dyskusje i prezentacje projektantów z całego świata. Wśród nich znajdą się również twórcy z Polski. Na wystawie "What goes behind…Contemporary Polish ceramic design" swoje parce pokażą: Natasza Grześkiewicz, Karina Marusińska, Bartek Mejora, Alicja Patanowska i Modus Design. Każdy z autorów ma swój styl i indywidualne podejście do projektowania. Wystawa pokazuje jak szerokie zastosowanie i duże możliwości daje ceramika oraz z jak wielu źródeł można czerpać inspiracje przy jej tworzeniu.



2. WARSZAWA / klubokawiarnia Państwomiasto / warsztaty, wykłady / bilet od 100 zł

NIEwidzialny DIZAJN 
06 - 07/12/2014

Coś dla wielbicieli wzornictwa. "W RUCHU" to hasło przewodnie konferencja NIEwidzialny DIZAJN. Podczas wykładów, prelekcji i warsztatów poruszane będą zagadnienia związane z mobilnością, nowoczesnością i technologiami przyszłości. Jakim potrzebom, w dzisiejszy rozpędzony i zmieniającym się świecie musi odpowiadać design? Wśród prelegentów nie zabraknie wyśmienitych gwiazd związanych z polskim i światowym wzornictwem, m.in. Zuzanna Skalska (360 Inspiration), Oskar Zięta (Zieta Prozessdesign), Aleksandra Danielak (Snøhetta), Hendrik Jan Grievink (Next Nature), dr Katerina Jungnickel (Goldsmiths, University of London).




3. CENTRUM ARCHITEKTURY / książka / cena 79 zł

Modernizm zapoznany. Architektura Poznania 1919-1939
premiera 28/11/2014

Coś dla wielbicieli architektury. Na rynku pojawiła się kolejna publikacja opisująca modernistyczne budownictwo. Tym razem poznamy architekturę Poznania. Autor książki, Szymon Piotr Kubiak przedstawia historię przemian, jakie zaszły w krajobrazie miasta od powstania wielkopolskiego do wybuchu II wojny światowej. Obszerne opisy domów i gmachów użyteczności publicznej, uzupełniają archiwalne fotografie budynków. 

Etykiety: , , , , , , ,