piątek, 12 grudnia 2014

# WHAT'S UP! 13-14/12WHAT'S UP! czyli weekendowe, przedświąteczne propozycje! 


1. NOWY JORK / MoMA / wystawa / bilet od 14 $

HENRI MATISSE: THE CUT-OUTS
12/10/2014 – 08/02/2015

Coś dla miłośników sztuki. Do nowojorskiego Museum of Modern Art trafiła wystawa HENRI MATISSE: THE CUT-OUTS. Ekspozycja prezentowana poprzednio w Tate Modern składa się z ponad 100 prac: wycinanek, kolaży, szkiców, rysunków, grafik, ilustracji do książek, a nawet witraży i tkanin tworzonych na podstawie projektów artysty. Z kolorowych papierów powstawały niezwykłe kompozycje o rozmaitych kształtach i kontrastowych barwach. 
Kolekcję jednych z najlepszych dzieł Matisse’a można oglądać za oceanem do lutego, a więcej informacji o twórcy i jego dziełach znaleźć na stronach ARTSY2.    WARSZWA / Stadion Narodowy / targi / bilet 10 zł

HUSH WARSAW
13 - 14/12/2014

Coś dla miłośników mody. HUSH WARSAW to najważniejsze w Polsce targi mody autorskiej. Odbywają się już po raz 5. Zimowa edycja, organizowana w połowie grudnia to świetna okazja żeby znaleźć ciekawe gwiazdkowe prezenty oraz przyjrzeć się trendom i tendencjom w modzie, poszukać inspiracji na przyszły rok. Można wybierać z ponad 120 marek i projektantów.
Hush nie tylko prezentuje, ale również promuje i wspiera dobre projekty, m.in. przyznając swoje znaki jakości -  HUSH Selected 2014.
3.     Zwykłe Życie / magazyn / cena 25 zł

ZWYKŁE ŻYCIE nr 7
premiera: 06/12/2014

Coś dla miłośników życia. Właśnie pojawił się nowy zimowo-świąteczny numer magazynu poświęconego ludziom, miejscom i rzeczom. Zwykłe Życie opowiada o prostych przedmiotach, solidnie wykonanych przez doświadczonych rzemieślników oraz przedstawia młodych projektantów tworzących z pasją. 
W tym wydaniu nie zabraknie tematów związanych ze świętami (poza poradami jak się do nich przygotować) znajdziemy m.in. reportaż o muzeum bombek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz