sobota, 31 stycznia 2015

#WHAT'S UP! 31/01-01/02/20151.     Porto / MSW Serralves / wystawa / bilet ok 9 €

OSKAR HANSEN – FORMA OTWARTA
30/01/ - 03/05/2015 

Coś dla wielbicieli architektury. Czym jest opracowana przez Oskara Hansena idea Formy Otwartej? To kształtowanie przestrzeni, którą użytkownik może modyfikować i dostosowywać do swoich, zmieniających się potrzeb. To tworzenie odpowiedniego tła dla codziennych zdarzeń i aktywności.

O tym jak niezwykły architekt, urbanista, teoretyk, pedagog i wizjoner w swoich działaniach konsekwentnie realizował te założenia mogą przekonać się mieszkańcy i turyści odwiedzający Porto. Wystawa poświęcona twórczości Oskara Hansena z Hiszpanii przenosi się do Portugalii.
2.    WARSZAWA / CSW Zamek Ujazdowski / wystawa / bilet 6-12 zł

HABITAT
16/01 - 29/03/2015

Coś dla wielbicieli sztuki. W Warszawie od połowy stycznia można oglądać prace Katarzyny Józefowicz - precyzyjne, misterne konstrukcje wykonane z papieru, tektury i gazetowych wycinków. Rzeźby i rysunki przedstawiają nie tylko jej dokonania i artystyczną drogę, to także refleksje o oswajaniu przestrzeni, pragnieniu i poszukiwaniu własnego domu i miejsca. Na wystawie prezentowane są prace, tworzone przez ostatnie 25 lat, m.in.: "miasta", "habitat", "dywan", "gry", "pokój" i "obrus".3.     Blue Bird / książka / cena 69zł

„O Architekturze. Szkice pisane i rysowane”
premiera: 12/2014

Coś dla wielbicieli architektury. W ostatnich latach na polskim rynku zaczęło pojawiać się coraz więcej książek poświęconych przestrzeni i obiektom, które ją tworzą. Jedna z najnowszych propozycji z tej dziedziny to zbiór esejów. Doświadczony dydaktyk, Sławomir Gzell zastanawia się czym jest architektura, przedstawia jej różne definicje oraz subiektywny obraz i zachęca czytelnika do formułowania własnej opinii.

Tekstom o projektowaniu architektury, jej funkcjonowaniu i odbieraniu towarzyszą ilustracje - szkice, będące graficznymi notatkami autora. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz