#WHAT'S UP! 07-08/02/2015


1.    SZTOKHOLM / wystawy / wstęp wolny

STOCKHOLM DESINGN WEEK
02 – 08/02/2015

Coś dla amatorów wzornictwa. Stockholm Design Week już trwa! W całym mieście odbywają się wystawy i wydarzenia związane z wzornictwem, a jednym z ważniejszych elementów tego tygodnia są targi mebli i oświetlenia - Stockholm Furniture & Light Fair. W sekcji Greenhouse pokazują się młodzi projektanci i studenci z najlepszych szkół na świecie – wśród nich ci z Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na wystawie "Too Much Too Much" prezentują krytyczne spojrzenie na przedmioty codziennego użytku. Lampy, meble, ubrania - podzielono na trzy zestawy obrazujące idei: prostoty, chaosu i elastyczności.

Podczas targów obejrzeć będzie można również "Modular Wall Light" - modularny system oświetlenia zaprojektowany przez Joannę Piaścik.2.    WARSZAWA / ZACHĘTA / wystawa / bilet 10-15 zł

POSTĘP I HIGIENA
29/11/2014 - 15/02/2015

Coś dla amatorów sztuki. Początek XX wieku - rozwój inżynierii, manifesty artystyczne, nowe prądy i kierunki. Sztuka i nauka wierzyły w postęp, ulepszenie świata, stworzenie nowego człowieka, ale idealistyczne wizje zostały przejęte i wykorzystane przez systemy totalitarne do procesu dehumanizacji. Ekspozycja „Postęp i higiena” pokazuje i analizuje pułapki modernizacji oraz zwraca uwagę na ich wpływ na współczesny świat. 

W najbliższą niedzielę wystawę można zwiedzać wraz z przewodnikiem (godz. 12.15), a w następną sobotę obędzie się sesja zamykająca ekspozycję - zbierająca, porządkująca i poszerzająca wątki obecne na wystawie.3.     ARKADY / książka / cena 89 zł

LATA 60. XX WIEKU. SZTUKA UŻYTKOWA
premiera: 12/2014

Coś dla amatorów wzornictwa. Seria "Przewodników dla kolekcjonerów" powiększyła się o kolejny tom. To jedna z niewielu dostępnych na rynku publikacji o wzornictwie lat 60. Nowa książka pokazuje i opisuje meble, szkło, ceramikę, tkaninę, które powstawały w połowie ubiegłego wieku. Projekty z tamtego okresu zachwycają formą, kolorem i stylem, przez co grono miłośników i kolekcjonerów sztuki użytkowej stale się powiększa.

Etykiety: , , , , , ,