# WHAT'S UP! 21-22/03/15


1.    PARYŻ / Parc des Expositions Porte de Versailles / targi / bilet od 6 - 12 €

SALON DU LIVRE PARIS
19 - 23/03/2015

Coś dla miłośników książek. Od ponad 30 lat, każdej wiosny do Paryża przybywają małe wydawnictwa i giganci z branży książkowej. Jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń literackich odwiedza rocznie ok. 200 tysięcy czytelników, a swoją ofertę prezentuje tu ponad 1200 wystawców z 50 krajów. Podczas tej edycji honorowymi gośćmi paryskich Targów Książki są dwa polskie miasta: Kraków i Wrocław. Wraz z wydawniczymi nowościami we francuskiej stolicy pojawi się czołówka polskich autorów, wśród nich znajdą się m.in. Joanna Bator, Norman Davies, Zygmunt Miłoszewski, Roman Polański, Tomasz Różycki, Mariusz Szczygieł, Wojciech Tochman, Olga Tokarczuk, i Krzysztof Varga. W programie dyskusje dotyczące humanistycznych zagadnień, tematyczne debaty i spotkania z twórcami.
2.    KATOWICE / wykłady, warsztaty, wystawy / bilet od 50 zł

POTRZEBA DESIGNU
20 - 22/03/2014

Coś dla miłośników wzornictwa. "Czy dizajn ma być receptą na rozwiązanie problemów społecznych, zagrożeń cywilizacyjnych i wpływać na poprawę jakości życia?"- nad tym jakie wyzwania stoją przed dzisiejszym wzornictwem zastanawiać się będą uczestnicy 4. Międzynarodowej Konferencji Projektowej AGRAFA. W programie wystąpienia prelegentów z całej Europy, a wśród poruszanych tematów zagadnienia związane z projektowaniem miast, innowacyjnością produktów czy wdrażaniem pomysłów, do tego warsztaty i wystawa prac nagrodzonych w 60. ogólnoświatowym konkursie typograficznym oraz przegląd dokonań studentów z dziedziny projektowania graficznego: od animacji, po krój pisma.
3.    wydawnictwo CZARNE / książka / cena: 44,90 zł

DETROIT. SEKCJA ZWŁOK AMERYKI.
premiera: 04/03/2015

Coś dla miłośników amerykańskich miast. Opustoszałe miejsca, niezamieszkałe domy, nędza, ogromne bezrobocie i wzrastająca przestępczość, tak dziś wygląda Detroit - miasto, które niegdyś słynęło z wielkiego przemysłu samochodowego, śmiałych rozwiązań, nowatorskich pomysłów. Charlie LeDuff, zdobywca Nagrody Pulitzera, porzuca pracę w „New York Timesie” i wraca w rodzinne strony by pokazać obraz zrujnowanego miasta i jego mieszkańców. Rozmawiając z przedsiębiorcami, policjantami pilnującymi porządku i bezdomnymi próbuje zrozumieć, co przyczyniło się do upadku jednego z najbogatszych miast Ameryki.

Etykiety: , , , , , , ,