# WHAT'S UP! 18-19/04/151.    MEDIOLAN / targi, wystawy / bilet od 20 

SALONE INTERNAZIONALE DEL MOBILE 
14 – 19/04/2015 

Coś dla wielbicieli wzornictwa. To już 54 edycja "Salone". Targi poświęcone wyposażeniu wnętrz trwają 6 dni, pierwsze 4 to czas dla profesjonalistów, w weekend propozycje wystawców może obejrzeć każdy zainteresowany. W tym roku prezentowana jest szczególnie bogata oferta oświetlenie (Euroluce) oraz wyposażenie biur (SaloneUfficio).
Nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących, organizowanych w różnych częściach miasta, dostępnych przez cały tydzień, od rana do wieczora dla wszystkich osób odwiedzających Mediolan.2.    WARSZAWA / ZACHĘTA / wystawa / bilet od 10 zł

KANIBALIZM? 
O ZAWŁASZCZENIACH W SZTUCE
07/03 - 31/05/2015

Coś dla wielbicieli sztuki. Czy to jeszcze inspiracje, zapożyczania, twórcze transformacje istniejących już obiektów, czy już plagiat i akt piractwa? Po gotowe elementy do swoich kolaży sięgali Pablo Picasso i Georges Braque, a Marcela Duchampa codzienne przedmioty czynił dziełami. Chociaż appropration art – sztuka zawłaszczania ma już długą historię (sięgającą awangardy początku XX wieku), to nadal trwają dyskusje jakie działania są dozwolone.
Autorzy wystawy zastanawiają się nad kwestią oryginalności, zwłaszcza w kontekście wolności artystycznej i praw autorskich.3.     HERITO / magazyn / cena 30 zł

HERITO, nr 17-18 
premiera: 2015

Coś dla wielbicieli architektury. W tym numerze magazynu Herito mamy okazję przyjrzeć się bliżej socmodernistycznej architekturze. Jeszcze kilkanaście lat temu obiekty powstałe w tamtym okresie nie kojarzyły się najlepiej: blokowiska z wielkiej płyty – stypizowane, wykonane ze słabej jakości materiałów, traktowano jako kiepskie zapożyczenia z zachodnioeuropejskiej architektury. Dziś to budownictwo oceniamy inaczej. Zaczynamy się dokładnie przyglądać, a wyjątkowych obiektów szukamy także poza granicami kraju. Działający w tamtym okresie architekci traktowani są jako twórcy, którzy szli własną drogą, nie zapominając o dziedzictwie poprzedników tworzyli swój własny, oryginalny język architektury. "Dziś socmodernizm stał się modny."

Etykiety: , , , , , , , ,