# WHAT'S UP! przegląd prasyW tym tygodniu zamiast tradycyjnego postu z serii # WHAT'S UP! proponuję 3 magazyny, najnowsze numery: Design Alive, Zwykłego Życia i Ust. W wolnej, świątecznej chwili warto sięgnąć po ciekawą lekturę, przyjemnego czytania!Design Alive / cena 20 zł

Do sprzedaży trafiło już wiosenne wydanie magazynu Design Alive. Idealna propozycja dla osób interesujących się wzornictwem. W tym numerze ważny temat: naturalna ciekawość ("rzecz" nie do przecenienia, pobudza kreatywność i jest źródłem postępu. Dziś niestety często już od najmłodszych lat nauki przestaje być pobudzana i rozwijana) i edukacja (funkcjonujący obecnie system - gdzie duży nacisk kładzie się na odpytywanie, sprawdzanie wiadomości ucznia - nie jest zbyt nowoczesny, został stworzonym na wzór pruskiego wojska z XIX wieku!).

"Póki zadajemy pytania, jako ludzkość rozwijamy się nieustannie. Doświadczając budujemy kapitał wiedzy. Bezcennej, bo zrodzonej z naturalnej ciekawości, która pcha ludzkość w nieustannym rozwoju."

Co jeszcze? Wraz z dziennikarzami gazety zajrzymy na Śląsk: do nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, aby porozmawiać o muzyce z pracującymi tam członkami orkiestry oraz do concept store’u Geszeft - jego twórcy wybiorą dla czytelników najciekawszych miejsca i przedmioty. Do tego wizyta w Wielkiej Brytanii w fabryce samochodów Rolls-Royce, gdzie przekonamy się jak zaskakujące pomysły mają klienci zamawiający tu swoje auta.

Na deser Mediolan, cały szereg niezbędnych informacji o mieście i odbywającym się w nim kwietniowym tygodniu designu.
Zwykłe Życie / cena: 25 zł

Wraz z pierwszym dniem wiosny pojawił się nowy, ósmy numer magazynu Zwykłe Życie. To idealna propozycja dla osób, które chcą poczytać o ludziach z pasją, wyjątkowych miejscach i pięknych, solidnie wykonanych przedmiotach. Autorzy pisma często goszczą w zakładach doświadczonych rzemieślników oraz pracowniach młodych projektantów.

Na okładce wiosennego wydania pojawiła się ilustratorka i projektantka Malwina Konopacka sfotografowana przez Grzegorza Broniatowskiego, a w środku m.in. jej wazony. Do tego przeczytamy o Toruńskiej policealnej szkole krawieckiej, zajrzymy do wrocławska kwiaciarnia Mchy i Paprocie oraz znajdziemy rozmowę z Aleksandrem Dobą i Tadeuszem Sznukiem. USTA / cena: 25 zł

Piąty, zimowo-wiosennym numer magazynu USTA, również trafił już do kiosków. Ustami: jemy, mówimy, całujemy - tematyka tego kulturalno-kulinarnego pisma jest różnorodna. W tym wydaniu Gosia i Tomek Rygalik (duet projektantów drukuje jedzenie w 3D) i spotkanie z  Natalią LL, która opowie o wrocławskim cool generation, początkach sztuki krytycznej w Polsce i o tym, z czym walczyła prl-owska cenzura. Udamy się do Zurychu, a przewodnikiem będzie tancerka i aktorka Ewelina Guzik. Z najnowszym numerem uczymy się robienia domowych batonów, tropimy perfekcyjne espresso, odwiedzamy nową warszawską cukiernię Odette i spotkamy się z jedną z najbardziej znanych kobiet w winiarskim świecie, Isabelle Legeron.

Jakby komuś było mało, znajdzie się też coś dla prawdziwych wielbicieli gotowania i jedzenia. Mięso. Jak je wybierać, przyrządzać, podawać. Robi się smakowicie.

Etykiety: , , , , ,