sobota, 30 maja 2015

# WHAT'S UP! 30-31/05/151. KOPENHAGA / Design Museum Danmark / wystawa / bilet ok. 100 DKK

Century of the Child
17/01 - 30/08/2015

Coś nie tylko dla dzieci. Duńskie muzeum designu przenosi nas do świata najmłodszych. Mamy okazję przyjrzeć się skandynawskiemu wzornictwu, które koncentruje się nie tylko na potrzebach dzieci, ale wpływa również na ich twórczy rozwój. Zabawki, książki, meble - wśród eksponatów (powstałych w ostatnim stuleciu) znajdziemy wiele twórczych przestrzeni pozwalających na chwilę zamienić małych zwiedzających w kreatorów.2.    SZCZECIN / Trafostacja Sztuki / wystawy, warsztaty / wstęp wolny

KIDS LOVE DESIGN
08 - 31/05/2015

Coś nie tylko dla dzieci. Już prawie od miesiąca trwa wyjątkowy festiwal, który stara się pokazać najmłodszym czym jest wzornictwo, a starszym uświadomić na jakie problemy i potrzeby powinien odpowiadać design skierowany do dzieci. W ten weekend mamy ostatnią szanse, żeby wziąć udział w jednym z przygotowanych wydarzeń. W programie m.in. wystawy przybliżające rodzime wzornictwo („MUSTKNOW! czyli co dzieci (i nie tylko) powinni wiedzieć o POLSKIm DIZAJNie”) i odkrywające inspiracje projektantów kulturą i tradycją („Przygoda za miastem – w poszukiwaniu polskiego dizajnu”) oraz ekspozycja opowiadając w przystępny i nowatorski sposób o patriotyzmie („Kto Ty jesteś?”). 


3.    Instytut Stefana Starzyńskiego / książka / Cena: 165 zł

Archi.TEKTURKI. Warszawskie budynki 1945-2014
premiera: 31/05/2015

Coś nie tylko dla dzieci. Już za chwilę do naszych rąk trafi wyjątkowa publikacja przygotowana pod patronatem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów. Prezentuje ona budynki stolicy powstałe na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Trójwymiarowa książka typu pop-up w przystępny sposób przybliża wybrane architektoniczne i urbanistyczne założenia Warszawy, opowiada historię obiektów i ich twórców. 

Archi.TEKTURKI swoją premierę będą miły już w najbliższą niedzielę w Służewskim Domu Kultury. Podczas spotkania autorzy: Marlena Happach oraz Robert Czajka opowiedzą o pomysłach na książkę. Dla młodych uczestników przygotowano warsztaty plastyczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz