sobota, 9 maja 2015

# WHAT'S UP! 09-10/05/2015


Plany na weekend? Zapraszam na # WHAT'S UP! czyli 3 propozycje na ciekawe spędzenie wolnego czasu. W tym tygodniu wszystkie polecenia dotyczą wzornictwa: warto wybrać się na jeden z trwających festiwali, właśnie rozpoczął się NYCxDESIGN, znacznie bliżej organizowany jest Poznań Design Days 2015. Wszystkich, którzy wolne chwile wolą spędzać w domu zapraszam do dobrych księgarni po wartościową lekturę.

1.    NEW YORK / wystawy, spotkania / bilet od 0 $

NYCxDESIGN
08 - 19/05/2015

Coś dla pasjonatów wzornictwa. Ósmego maja w Nowym Jorku rozpoczęło się prawdziwe święto designu, podczas którego prezentowane będzie wszytko co łączy się z różnymi dziedzinami projektowania. To świetne miejsc do wymiany doświadczeń między twórcami i zwiększenia świadomości odbiorców. W bogatym programie wydarzeń znajdziemy wystawy, targi, spotkania (na większość z nich można wejść bezpłatne). Lokalni projektanci otwierają dla zwiedzających swoje pracownie, a do miasta ściągają również zagraniczni designerzy.1.    POZNAŃ / wystawy, warsztaty, spotkania / wstęp wolny

Poznań Design Days 2015
08 - 17/05/15

Coś dla pasjonatów wzornictwa. Już trwa druga edycja Poznań Design Days. Przez kolejne dziesięć dni, w stolicy wielkopolski będzie można uczestniczyć w szeregu interesujących wydarzeń. Spotkania, warsztaty, wystawy, dyskusje z pewnością spełnią oczekiwania zarówno młodszych jak i bardziej doświadczonych odwiedzających. W programie m.in. Strefa Kids Design (warsztaty skierowane do dzieci), konfrontacja Poznań Design Talks (podczas której dojrzali projektanci wejdą w dialog z twórcami młodego pokolenia), panel Sektory kreatywne. Sztuka w biznesie - biznes w sztuce oraz wystawy: Zapytaj/Alternatywne scenariusze (pełna futurologicznych wizji), czy Nowe Oczekiwania (odpowiadająca na ciągle ewoluujące potrzeby człowieka), do tego działania w przestrzeni publicznej, zainicjowane przez grupę projektową CENTRALA. Dniom Designu towarzyszyć będzie Tydzień z architekturą, którego jednym z elementów jest seria ciekawych wykładów.3.     KARAKTER / książka / cena 35 zł

Jak przestałem kochać design
premiera: 16/03/2015

Coś dla pasjonatów wzornictwa. To książka, w której projektant Marcin Wicha dzieli się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Opowiada o dzieciństwie, okresie dorastania, który przydał na czasy PRL-u, o brzydocie i bylejakości jaka wtedy panował. Wspomina również o swoim ojcu, architekcie, który mimo tych trudnych czasów dbał o estetykę przestrzeni. Kapcie, pufy i meblościanki w mieszkaniu pana Wichy były surowo zabronione, we wnętrzu znalazły się za to plakaty Świerzego, klocki Lego i deska kreślarska, a wszyscy domownicy chodzili w cudem zdobytych drewniakach, denerwując przy tym stukaniem mieszkających poniżej sąsiadów.
To także opowieść przedstawiona z perspektywy projektanta o tym jak jest dziś. Niestety, wraz ze zmianą ustroju, poziom estetyki wcale się nie polepszył.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz