piątek, 26 czerwca 2015

5 in 1 - inspiracje maj 2015

M O N I T O R 

Kolejne, wiosenne wydanie magazynu Monitor pełne jest nowości. Wnętrze zyskało dodatkowe działy, a okładka i świetną grafikę. Teksty - bez zmian, jak zawsze na najwyższym poziomie.

Na początek wywiad z Ewą Porębską, redaktor naczelną miesięcznika "Architektura-murator". Z rozmowy dowiemy się jak powstawała wyjątkowa wystawa prezentująca najciekawsze polskie budynki ostatnich lat i jak kształtuje się przyszłości architektury.

"Na świecie mamy stararchitektów i architektów działających w organizacjach typu Architecture of Humanity. Na szczęście przyszedł taki czas (...), że rośnie zainteresowanie przestrzenią publiczną, zarówno wśród architektów, jak i użytkowników. Sama architektura staje się coraz bardziej popularna."

Z tym numerem przeniesiemy się również do stolicy Francji (obejrzymy Paryską Filharmonię oraz stylowe hotele) i odkryjemy na nowo Warszawę (śladami Neonów, Złego - bohatera książki Tyrmanda i kulinarnym szlakiem, przez który przeprowadzi nas Arkadiusz Bober).

https://pl-pl.facebook.com/monitormagS O Y K A

Klasyka nigdy się nie nudzi! Nowe aranżacje swingowych standardów w wykonaniu Stanisława Soyki i szwedzko-duńskiego zespołu Roger Berg Big Bandu brzmią świetnie. Takie płyty lubię najbardziej. Zestaw sprawdzonych utworów sprzed kilku dekad, o delikatnie odświeżonym brzmieniu, bez zbędnej ingerencji i niepotrzebnych udziwnień, tak by piosenki nie zatraciły swojego charakteru. Z amerykańskich klasyków z połowy ubiegłego stulecia płynie teraz nowa energia, która wydobywa i podkreśla oryginalny klimat starych, dobrych przebojów. So, let the good times roll...

http://soyka.pl/
M E B L E   K O W A L S K I C H

Historia polskiego wzornictwa jest naprawdę bogata, odkrywana na nowo i docenia nie tylko przez małą grupka pasjonatów. Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej publikacji prezentujących rodzimą sztukę użytkową. Jedna z ostatnich propozycji to książka prezentująca Meble Kowalskich - funkcjonalne modułowe zestawy dopasowane do niewielkich metrażach. Doskonale komponowały się i sprawdzały w ówcześnie powstającym budownictwie i pozwalały na swobodną aranżację przestrzeni. Zanim na początku lat 60. pierwsze komplety zeszły z taśmy produkcyjnej, zorganizowano konkurs, który miał wyłonić najlepszy projekt mebli do małych mieszkań. Zwyciężyli Bogusławy i Czesława Kowalscy.

W książce znajdziemy opowieść i wspomnienia o poznańskim małżeństwie plastyków, ale przede wszystkim zdjęcia, rysunki i projekty tworzonych przez nich mebli, które przez długie lata były przedmiotem pożądania tysięcy, a może nawet milionów Polaków. 


https://pl-pl.facebook.com/meblekowalskichT R E N D S P O T

TRENDSPOT, tu przeczytamy o  przewidywaniu i badaniu trendów, o tym co stanie się długotrwałą modą lub jedynie chwilową tendencją, o czynnikach, zjawiskach, które wpływają na zmianę upodobań konsumentów - takie odkrywanie trendów od kuchni, poznawanie składników i procesów.

Kilka miesięcy temu zupełnym przypadkiem odkryłam że istnieje takie miejsce w sieci, w którym znajdę naprawdę wartościowe i ciekawe treści. Kilka tygodni później okazało się, że autorka bloga  - Agnieszka Polkowska będzie prowadziła warsztaty, nie wahałam się długo. Słuchanie o trendach (zmianach zachodzących w estetyce), konsekwencji i spójności w budowaniu marki oraz wykorzystanie informacji w praktyce do tworzenia moodbordów i strategii dla kilku polskich projektów pod okiem specjalisty, bezcenne!

http://trendspot.pl/I T T A R 

Do zestawu inspiracji dołączam w 100% naturalne, ręcznie robione świece z Polski. Proste, piękne, o wyjątkowych zapach, tworzone z pasją. Idealnie komponują się z pozostałymi elementami tego zestawienia.

http://ittarcandles.com/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz