# WHAT'S UP! 06-07/06/151.    PARYŻ / Centrum Pompidou / wystawa / bilet 11 - 14 €

Le Corbusier. Mesures de l'homme
29/04 - 03/08/2015

Coś dla amatorów architektury. W paryskim Centrum Pompidou organizowana jest wystawa prezentująca prace Charlesa-Edouarda Jeannereta, znanego wszystkim jako Le Corbusier. Mijająca w tym roku 50. rocznica śmierci jednego z największych architektów, wizjonerów i urbanistów, to dobra okazja żeby przyjrzeć się bliżej jego twórczości. Do obejrzenia szkice z podróży, które stały się inspiracją dla kolejnych projektów, prototypy mebli, obrazy, rzeźby i budowle. Ekspozycja pokazuje szeroki zakres działań jednego z najważniejszych twórców XX wieku.2.    LUBLIN / wystawy, instalacje, koncerty / wstęp wolny

NOC KULTURY
06 - 07/06/2015

Coś dla amatorów interesujących wydarzeń. To Jedyna taka noc w Polsce. Ponad 200 wydarzeń organizowanych przez twórców, artystów, animatorów i instytucje związane z kulturą. Tegoroczna, dziewiąta edycji skupia się wokół wizualnych działań - całe miasto rozbłyśnie, a w przestrzeni Lublina pojawi się kilkadziesiąt świetlnych instalacji. W programie znajdziemy również liczne wystawy, spotkania, projekcje filmów, ponad 30 spektakli teatralnych i 40 koncertów. 
3.    2+3D / magazyn / cena: 15 zł

2+3D nr 55
premiera: 05/2015

Coś dla amatorów designu. Kolejny numer 2+3D, magazynu poświęconego grafice użytkowej i wzornictwu przemysłowemu jest już dostępny w kioskach. Do sięgnięcia po to wydanie zachęca wyjątkowa okładka i wnętrze pełne ciekawych treści. Przeczytamy o holenderskim projektancie informacji Paulu Mijksenaarze, zajrzymy do hiszpańskiej pracowni Laury Meseguer i spotkamy się z ukraińskimi grafikami; do tego relacja z  biennale w Saint-Étienne oraz propozycje studia Malafor inspirowane formą otwartą Oskara Hansena. Przekonamy się również czy minimalizm i estetyka industrialna, od wielu lat obecne we wzornictwie, nadal będą się pojawiały w projektach polskich twórców.

Etykiety: , , , , , , ,