sobota, 13 czerwca 2015

# WHAT'S UP! 13-14/06/151.    BERLIN / Kraftwerk Berlin / wystawy, warsztaty / bilet od 8 €

DMY Berlin
11 – 14/06/2015 

Coś dla miłośników wzornictwa. DMY International Design Festival Berlin to jedno z ważniejszych wydarzeń prezentujące zarówno prace znanych projektantów jak i debiutantów. Podczas tegorocznej 13. edycji, która organizowana jest pod hasłem "Powrót do przyszłości" mamy okazją zobaczyć nowe, eksperymentalne projekty oraz liczne, często niekonwencjonalne prototypy. Nie zabraknie też polskich akcentów. Studio 366 Concept zaprezentuje meble inspirowane tymi tworzonymi w połowie XX wieku, Gra Fika - serię plakatów przedstawiającą ikony polskiej architektury ubiegłego stulecia. Festiwalowi towarzyszy bogaty program warsztatów, spotkań i wykładów o aktualnych trendach we wzornictwie. Podczas czterodniowej imprezy przyznane zostaną także nagrody dla najlepszych projektów i ich autorów. 
2.    TORUŃ / wystawy, warsztaty, konferencja naukowa / wstęp wolny

TORMIAR
12/06-18/10/2015

Coś dla miłośników architektury i wzornictwa. "Rzeczy wspólne" - pod takim hasłem odbywa się tegoroczna, druga edycja festiwalu TORMIAR. Tym razem wydarzenie poświęcone jest zagadnieniom związanym z polskim rzemiosłem artystycznym i jego twórcami działającymi w ramach licznych spółdzielniach zlokalizowanych na terenie całego kraju. Podczas festiwalu będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach, dyskusjach, targach designu, a jednym z ważniejszych punktów programu stanie się wystawa prezentująca historię i dorobek toruńskiej Spółdzielni Artystów Plastyków RZUT. Wydarzeniu towarzyszą również spotkania z rzemieślnikami, którzy przybliżą tajniki swojego fachu oraz konferencja naukowa pozwalająca na zebranie i uporządkowanie rozproszonych dotąd informacji dotyczących spółdzielczych inicjatyw w całej Polsce.3.     KARAKTER / książka / cena 49 zł

Dom. Krótka historia idei
premiera: 12/05/2015

Coś dla miłośników architektury. Blisko miesiąc temu kolejna książka wydawnictwa Karakter trafiła na sklepowe półki. Tym razem jest to fascynująca opowieść o domu. Witold Rybczyński przedstawia w jaki sposób przez wieki zmieniały się przestrzenie, w których mieszkały kolejne pokolenia. Prześledzimy przeobrażenia jakie zaszły w funkcjonowaniu, wyglądzie oraz wyposażeniu domu. Autor analizuje czynniki, które wpłynęły na te zmiany (przemijające mody, przyzwyczajenia, styl życia zachodniego mieszczaństwa, czy rozwój techniki), skupia się również na pokazaniu jak przez wieki ewoluowało pojęcia komfortu, a wszystkie swoje rozważania uzupełnia licznymi przykładami z literatury i malarstwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz