niedziela, 26 lipca 2015

# WHAT'S UP! przegląd prasy


Dziś w # WHAT'S UP! przegląd letnich wydań magazynów poświęconych designowi. LABEL, DESING ALIVE, FUTU - 3 tytuły utrzymane w bardzo wakacyjnym klimacie.

LABEL / cena 15 zł
Łowca trendów, poszukiwacz piękna, miejski odkrywca  

Na początek Label i artykuł: Less is modern (Mniej znaczy nowocześniej) - o niewielkich przestrzeniach, które odpowiednio zaprojektowane stają się wygodnym i funkcjonalnym miejscem do życia, nawet dla kilkuosobowej rodziny. Następnie zajrzymy do świata sztuki aby dowiedzieć się więcej o Mondrianie (który nieustannie jest inspiracją dla wielu współczesnych twórców) oraz o innowacyjnych projektach z zakresu mody, grafiki czy architektury prezentowanych w Londyńskim Muzeum Designu.

W tym numerze przeczytamy również o lokalności i sile mikrospołeczeństw miast i dzielnic Nowego Jorku, Berlina, Londynu a także Polski; wybierzemy się w podróż po oryginalnych hotelach, żeby na koniec wrócić do domu. Zuzanna Skalska opowiada jak różne znaczenie dla kolejnych pokoleń ma dziś to słowo.DESIGN ALIVE / cena 20 zł 
Magazyn pięknych idei

Już sama okładka zapowiada, że numer będzie wyjątkowy. Pole namiotowe widziane z lotu ptaka. Autorem zdjęcia jest Kacper Kowalski - fotograf, pilot i architekt, który do pokazania relacji pomiędzy człowiekiem i naturą wykorzystuje bardzo ciekawą perspektywę, dzięki czemu jego prace nabierają niesamowitego, niemal graficznego charakteru. W wakacje fotografie artysty można oglądać na wystawie Efekty Uboczne, prezentowanej w Muzeum Miasta Gdyni.

A w środku.... o muzyce opowiada zdobywca nagrody Grammy Włodek Pawlik oraz jazzman Wojtek Mazolewski. Odwiedzimy hotel krajobrazowy w Norwegii oraz zajrzymy do kilku mobilnych domów i spotkamy się z parą projektantów tworzących Studio Kosmos. Mamy też pole dla własnej twórczości. Redakcja magazynu zostawia nam przestrzeń do działania - kilka stron, które każdy czytelnik może dowolnie kreować i zapełniać.FUTU / cena 10 zł
Dizajn  Biznes  Idee  Technologie

Na koniec podróż w przyszłość. W Futu zawsze przeczytamy o najnowszych technologiach, biznes i oczywiście designie. Jak będzie wyglądać życie w epoce cyborgów i w jaki sposób można ratować świat za pomocą latawca i wiatru. 

Czeka nas również wakacyjna wyprawa śladem skandynawskiej architektury i propozycje książkowe, które z pewnością przydadzą się w podróży. Z tego numeru dowiemy się sporo o sporcie. Jak powstaje deska surfingowa, z czego zbudowany jest kij golfowy i jak wygląda historia sportowego obuwia.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz