sobota, 26 września 2015

# WHAT'S UP! 26-27/09/15

1.    LONDYN / wystawy, targi / wstęp wolny

London Design Festival
19–27/09/2015

Coś dla pasjonatów designu. To już ostatni moment, żeby wziąć udział w tegorocznej edycji London Design Festivalu. Jeszcze tylko w ten weekend można zwiedzać wystawy organizowane najbardziej znanych londyńskich przestrzeniach, brać udział w licznych warsztatach i seminariach. Ta edycja składa się z ponad 400 wydarzeń. Jednym z nich jest ekspozycja "What goes behind…Contemporary Polish ceramic design" prezentująca osiągnięcia współczesnych polskich twórców w dziedzinie ceramiki i pokazująca ich różne podejścia do projektowania w tym materiale. Warto odwiedzić Somerset House i Victoria & Albert Muzeum, które od lat współpracuje z festiwalem. Dla profesjonalistów przygotowano targi 100%design (w tym roku po raz pierwszy zorganizowane w centrum wystawienniczym Olympia).
2.    POZNAŃ / wystawy, warsztaty / CONCORDIA DESIGN / wstęp wolny

Festiwal Designu i Kreatywności EneDueDe
26/09 - 27/09/2015 

Coś dla (najmłodszych) pasjonatów designu. Piąta edycja festiwalu przed nami. Z roku na rok wydarzenie rozwija się i zmienia, ale idea pozostaje wciąż ta sama. Wszystkie działania koncentrują się na projektowaniu - przez dzieci i dla dzieci. Festiwal to przede wszystkim warsztaty, animacje i spektakle, które rozwijają twórcze pasje oraz strefa testów pozwalająca zapoznać się z nowymi technologiami. Pobudzanie kreatywności i kształtowanie wrażliwości estetycznej należy rozpocząć już od najmłodszych lat.

W tym roku jednym z wydarzeń jest wystawa "Let's Play" prezentacja wzornictwo dla dzieci. Ekspozycja została przygotowana przez Ewę Solarz, swoją premierę miała w Izmirze, a dziś można oglądać ją w Polsce.  3.     KARAKTER / książka / cena 69,00 zł

Widzieć/Wiedzieć. Wybór najważniejszych tekstów o dizajnie
premiera: 21/06/2015 

Coś dla pasjonatów designu. Książka po raz pierwszy opublikowana została kilka lat temu. Szybko zniknęła ze sklepowych półek i od dawna była już niedostępna. Wydawnictwo zdecydowało się na wznowienie tej poszukiwanej pozycji i tuż przed wakacjami do sprzedaży trafiło nowe wydanie WIDZIEĆ/WIEDZIEĆ -  jednej z najbardziej wartościowych książek dotyczących projektowania graficznego. To blisko czterdzieści tekstów: eseje, apele i polemiki. Przegląd teorii i historii designu ostatnich stu lat, przedstawiony przez najważniejszych, światowych teoretyków i praktyków projektowania graficznego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz