# WHAT'S UP! 10-11/10/15


Łódź Design Festival / 2014


1.    BRUKSELA / wystawa, targi / wstęp wolny

POP UP Shop in the Box
10 - 15/10/2015

Coś dla pasjonatów wzornictwa. W Brukseli między 9 a 30 września odbywała się wystawa polskiego designu (Art in the Box 2015). W boxach rozlokowanych w różnych częściach miasta prezentowano efekty pracy młodych projektantów z województwa łódzkiego, lubelskiego i zachodnio pomorskiego, a także twórców z Wrocławia. W ten weekend otwiera sie pop up shop, czyli miejsce w którym przez kilka dni można bedzie kupować prezentowane projekty.  2.    ŁÓDŹ / wystawy, warsztaty, wykłady / bilety od 10 zł

Łódź Design Festival 
08 - 18/10/2015

Coś dla pasjonatów wzornictwa. To już 9. edycja Łódź Design Festival, największego i najważniejszego wydarzenia w Polsce związanego ze sztuką użytkową. Hasło przewodnie to "Konsekwencje". Podczas tegorocznego festiwalu obejrzymy najciekawsze propozycje młodych projektantów zgromadzone na wystawie Make me! oraz znakomite produkty, dostępne na polskim rynku wyróżnione znakiem must have. Wyjątkowym miejscem będzie "Stolarnia zmysłów" - interaktywna wystawa zorganizowana przez Design Alive, Barlinek i grupę Tabanda.
3.    DESIGN ALIVE / magazyn / Cena: 20 zł

MAGAZYN DESIGN ALIVE
premiera: 05/10/2015

Coś dla pasjonatów wzornictwa. Nowy numer magazynu DESIGN ALIVE. W jesiennym wydaniu znajdziemy artykuły o: podróży przez Łódź szlakiem nieMAPA, wędrówkach w stylu light&fast i najlżejszych śpiworach na świecie. Piotr Mazik, autor bestselleru "Tatrzańska Atlantyda" opowie o podejściu do górskich sportów ekstremalnych. Poznamy propozycje młodego architekta Maciej Siuda dla dotkniętych niedawno trzęsieniem ziemi mieszkańców Haiti oraz projekt alpejskiej willi. Z tym numerem dowiemy się także jakie skarby polskiego wzornictwa kryją magazyny Muzeum Narodowego w podwarszawskim Otwocku.
Okładka jak zwykle wyjątkowa, tym razem znajdziemy na niej tajemniczą fotografię duetu Albarrán Cabrera.

Etykiety: , , , , , ,