# WHAT'S UP! 24-25/10/15


Praga / Czechy


1.    PRAGA / wystawy, spotkania / bilety 200 - 350 Kč

Designblok
22 – 27/10/2015

Coś dla pasjonatów wzornictwa. Designblok to jeden z największych i najbardziej cenionych festiwali w tej części Europy. Jego 17. edycji odbywa się pod hasłem "On Freedom" - wolność, za nią tęsknimy najbardziej i cenimy najwyżej. 

Na festiwalu znajdziemy wystawy współczesnego wzornictwa, mebli, wyposażenia wnętrz, oświetlenia, mody i biżuterii. Wydarzenie odbywa się w wyjątkowej przestrzeni. Przeszklona struktura o stalowej ramie zaprojektowana przez architekta Fryderyka Münzberger powstała specjalnie na tę okazję. Podczas sześciu festiwalowych dni zaprezentują się w niej znane marki i projektanci z Czech i wielu innych europejskich krajów. Ponad stu designerów, biura projektowe i prestiżowe media. Pokazywane będą zarówno gotowe produkty, ale także prototypy i prace studentów szkół artystycznych.2.    POZNAŃ /  Stary Browar / wykłady / wstęp wolny

Art & Fashion Forum
12 - 24/10/2015 

Coś dla pasjonatów mody. W tym roku już po raz 9. organizowane jest Art & Fashion Forum. To miejsce wymiany doświadczeń, poszukiwania inspiracji i edukacji; organizowane są seminaria, warsztaty, spotkania. Kuratorem tegorocznej edycji jest Anja Rubik, a motywem przewodnim wydarzenia „5 zmysłów”. Supermodelka poza pracą na wybiegu zajmuje się również wydawaniem „25 Magazine” – ekskluzywnego albumu o modzie, life style’u i sztuce (jego ostatni numer również poświęcony jest zmysłom). 

W ramach finałowego weekendu odbędzie się Open University - otwarte dla publiczności, bezpłatne wykłady i panele dyskusyjne z ekspertami ze świata mody, designu i technologii. Wydarzenie składa się z 2 części. Pierwsza to spotkania z wykładowcami londyńskiej Central St Martins College, wydawcami największych magazynów na świecie oraz przedstawicielami biznesu modowego i prawnikami. Druga poświęcona zostanie zagadnieniom związanym z sensorycznymi doznaniami. Uczestnicy będą mogli w pełni zanurzyć się w zmysłach oraz ich doświadczyć.  

Do niedzieli trwają targi mody "New Market", a prace powstałe podczas dwutygodniowych warsztatów "New School" można oglądać aż do 10 listopada.3.     LABEL / magazyn / cena 15 zł

LABEL #16
premiera: 12/10/2015 

Coś dla pasjonatów wzornictwa. Nowy, 16. numer magazynu LABEL jest już w sprzedaży. Wyjątkowa okładka zapowiada, że wnętrze będzie równie ciekawe. W tym wydaniu przeczytamy o kiczu w polskiej architekturze oraz tęsknocie za egzotycznymi roślinami i kolumnami w greckim stylu. 

Znajdziemy rozmowę  z  Martą Klonowską-Procków i Tomkiem Procków – duetem łowców perełek na klimatycznych śląskich targach staroci. Obejrzymy ciekawe projekty biur i niesztampowe przestrzenie do pracy. Zuza Skalska (świeżo po targach elektroniki IFA w Berlinie) opowie, co tak naprawdę znaczy słowo „smart”, które zrobiło ostatnio zawrotną karierę. 

Sprawdzimy też czy przedmioty produkowane w Chinach to zawsze synonim tego co skopiowane, tanie i słabej jakości. Przekonamy się jak radzą sobie młodzi absolwentów wzornictwa, którzy co roku licznie opuszczają mury chińskich wyższych uczelni.

Etykiety: , , , , , , , ,