# WHAT'S UP! 05-06/12/151.    Hongkong / Design Center / tydzień designu / bilet od  980 HKD

Business of Design Week
30/11 - 05/12/2015

Coś dla fanów designu. Od 2002 r. w Hongkongu organizowane jest jedno z ważniejszych w tym regionie wydarzeń związanych z biznesem i wzornictwem. To miejsce wymiany doświadczeń, poszerzania swojej wiedzy i zdobywania nowych kontaktów. Na każdą edycję zapraszani są najlepsi projektanci i przedstawiciele biznesu, a spotkania i wykłady podzielone są na kilka bloków tematycznych (m.in. design & fashion, space, communication, product). Wydarzenie przyciąga coraz więcej gości, w zeszłym roku było ich ponad 120 tys. 2.    WARSZAWA / SGH / spotkania, wykłady / wstęp wolny

Festiwalu Budynków
04-06/12/2015

Coś dla fanów architektury. To już druga odsłona Festiwalu Budynków. Kilka tygodni temu bohaterem pierwszej edycji był Dom Partii. Tym razem możemy bliżej przyjrzeć się historycznemu kampusowi Szkoły Głównej Handlowej. Placówka w grudniu obchodzi swoje 110 urodziny. Projekt był opracowany i realizowany w dwudziestoleciu międzywojennym. Choć trudno jednoznacznie określić styl w jakim powstał obiekt, warto go dobrze poznać. To wyjątkowy przykład architektury Jana Koszczyca-Witkiewicza wyróżniająca się detalem i bogactwem form. 

W programie festiwalu wykłady i spacery po obiekcie. Wraz z przewodnikami, będzie można zwiedzić oryginalne wnętrza, posłuchać o kampusie SGH, jego architekturze i historii.
3.    FUTU / magazyn / cena 10 zł

Futu 11–12 (25) 2015
premiera: 12/2015

Coś dla fanów designu. Jak wygląda masowa produkcja przedmiotów odpowiadających indywidualnym potrzebom odbiorców? Temu procesowi poświęcone jest najnowsze wydanie Futu. Twórcy magazynu wraz z kilkoma markami testują w praktyce możliwości personalizacji. W tym numerze przeczytamy również o Tylko – polskim start-upie, który działa na rynku meblowym oraz o projektach realizowanych we współczesnych laboratoriach - zapachach powstających w Pollenie Aromie i eksponatach tworzonych w Centrum Nauki Kopernik. A skoro personalizacja jest jednym z głównych tematów numeru specjalnie dla czytelników przygotowano aż 3 wersje okładki, każdy może wybrać coś dla siebie.  

Etykiety: , , , , , , ,