# WHAT'S UP! 16-17/01/16

Muzeum Sztuki Nowoczesnej / Warszawa


1.    PARYŻ / Musée d’Art moderne / wystawa / bilet 9 - 12 €

Warhol Unlimited
02/11/2015 - 07/02/2016

Coś dla pasjonatów sztuki. Prace Andy Warhola, jednego z największych przedstawicieli pop-artu, można oglądać w Paryżu. Artysta znany z łamania konwencji chętnie na swoich obrazach przedstawiał przedmioty z życia codziennego. Używając metody sitodruku i kontrastowych kolorów portretował największe gwiazdy XX wieku - m.in. Marilyn Monroe, Elvis Presley i Elizabeth Taylor. 

Na ekspozycji znajdziemy ponad 200 prac Warhola, tworzonych od lat 60-tych po 80- te. Zarówno charakterystyczne puszki Coca-Coli czy zupy pomidorowej Campbell, jak i wizerunki znanych osób, autoportrety i eksperymentalne filmy.



2.    WARSZAWA / MSN / wystaw / wstęp wolny

DRUGA OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA ZNAKÓW GRAFICZNYCH
13/11/2015 - 31/12/2016

Coś dla pasjonatów grafiki. W warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej prezentowana jest przekrojowa wystawa polskich znaków graficznych oraz systemów komunikacji wizualnej. Jej pierwsza edycja odbyła się pod koniec lat 60-tych i przedstawiała projekty zrealizowane między 1945 a 1969 rokiem. Podczas Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych skonfrontowano prace zrealizowane kilka dekad temu z tym co powstaje obecnie - 335 projektów z pierwszej edycji i 335 najlepszych projektów powstałych w latach 2000-2015. Ekspozycji towarzyszą liczne wydarzenia, warsztaty i spotkania, a w tę niedziele odbędzie się już ostatnie oprowadzanie kuratorskie.



3.    Instytut Architektury / książka / cena 44 zł

MYŚLĄCA DŁOŃ
premiera: 2015

Coś dla pasjonatów architektury. Juhani Pallasmaa jest autorem książek, wykładowcą, a przede wszystkim jednym z najbardziej znanych fińskich architektów i myślicieli. Pod koniec ubiegłego roku na polski rynek trafiła jego kolejna książka, podobnie jak "Oczy skóry" (wydana w 2012 r.) poświęcona jest zmysłom oraz ich udziale w doświadczeniu przestrzeni. W pierwszej autor skupia się na wzroku, który stał się uprzywilejowany w odbieraniu architektury i designu. W najnowsza przygląda się ręce i jej roli w procesie projektowania, tworzenia i odczuwania. 

Etykiety: , , , , , , , , , ,