sobota, 27 lutego 2016

# WHAT'S UP! 27-28/02/16

1.    LONDYN / National Portrait Gallery / wystawa / bilet 19 £ 

VOGUE 100: A century of style 
11/02 - 22/05/2016

Coś dla miłośników mody. Brytyjski Vogue - jedne z najbardziej wpływowych magazynów mody na świecie - świętuj swoje setne urodziny. Postał w 1916 roku, kiedy z powodu toczących się działań wojennych dostarczanie do Europy amerykańskiej wersji gazety stało się niemożliwe. Dziesięć dekad po wydaniu pierwszego numeru zorganizowano niezwykłą wystawę prezentującą niemal 300 fotografii, które przez ten czas publikowano w piśmie. To nie tylko dokumentacja zmieniającej się mody, ale także odbicie stu lat naszej historii. Na okładkach Vogue pojawiały się modelki prezentujące najnowsze kolekcje, ale także gwiazdy kina i muzyki, czy ważne osobistości (znalazła się tu nawet Królowa Elżbieta), a do współpracy przy sesjach zdjęciowych zapraszano najlepszych fotografów. 2.    GDYNIA / Muzeum Miasta Gdyni / wystawa / bilet 7 zł

NA PRZYKŁAD. NOWY DOM POLSKI
06/11/2015 - 28/02/2016 

Coś dla miłośników architektury. Ta wystawa, prezentująca najlepsze przykłady współczesnych polskich domów, już od blisko 3 lat wędruje po europejskich instytucjach kultury. Można było ją oglądać w Warszawie, Berlinie, Wiedniu, Madrycie czy Pradze, a teraz trafiła do Gdyni. Ekspozycja składa się fotografii i modeli domów - po pierwsze ma pokazać dobre wzorce, najciekawsze architektoniczne realizacje z ostatnich lat, po drugie inspirować przyszłych budujących.

W tę niedzielę odbędzie się ostatnie oprowadzanie i finisaż wystawy. O swoich obiektach opowiedzą projektanci m.in. z pracowni: ap15, Midi, Pracownia 111, Marek+Sikora Architektura.3.     Futu / magazyn / cena 25 zł

Futu 01-02 (26)
premiera: 02/2016 

Coś dla miłośników designu. Już od roku magazyn Futu ukazuje się w nowej formule. Zmienił się nie tylko jego wygląd, format czy układ graficzny. Wprowadzono także nowe treści, działy i rubryki - w centrum zainteresowania znalazł się świat rzeczy. Pojawił się cykl reportaży z polskich fabryk opowiadający o producentach, wykonawcach oraz efektach ich pracy. W nowym Futu gromadzone są historie przedmiotów codziennego użytku, w rubryce 'Jak to działa?' opisywane jest ich funkcjonowanie, a w bibliotece materiałów zbierane są informacje o różnych surowcach, substancjach i tworzywach z których powstają.

Najnowszy, pierwszy w tym roku numer magazynu właśnie trafił na sklepowe półki. Temat przewodni tego wydania to dystans - przyglądamy się różnym miarom rzeczywistości i zmieniamy perspektywę, żeby dostrzec nowe oblicza dobrze znanych zjawisk. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz