# WHAT'S UP! 12-13/03/16

1.    Reykjavik / wystawy, spotkania, warsztaty / wstęp wolny

DesignMarch
10 - 13/03/2016

Coś dla pasjonatów wzornictwa. W tym roku już po raz szósty odbywa się DesignMarch. To jeden z najważniejszych festiwali poświęcony architekturze, modzie, grafice i różnym dziedzinom wzornictwa, który organizowany jest w północnej Europie. Podczas najbliższego weekendu w wielu przestrzeniach Reykjaviku swoje działania przedstawią lokalni i zagraniczni projektanci. W bogatym programie znajdzie się ponad 100 wydarzeń, a jednym z nich będzie wystawa 'Places of Origin' prezentująca prace polskich grafików. Ekspozycja będzie poświęcona miejscom (i związanym z nimi historiom), które wpływają na twórczość projektantów. To wyjątkowa podróż w poszukiwaniu inspiracji po miastach, ulicach i zaułkach naszego kraju.2.    WARSZAWA / Zachęta / wystawa / bilet 15 zł

TU CZY TAM? WSPÓŁCZESNA POLSKA ILUSTRACJA DLA DZIECI
20/02 - 08/05/2016 

Coś dla pasjonatów ilustracji. Polska grafika ma się ostatnio naprawdę dobrze. Nasi projektanci są doceniani na całym świecie, a na sklepowe półki trafia coraz więcej świetnie ilustrowanych książek. Zwłaszcza publikacje dla najmłodszych charakteryzują się dopracowaną i przemyślaną szatą graficzna. 

Najlepsze projekty, prace 14 ilustratorów zebrano i zaprezentowano w warszawskiej Zachęcie. Wystawa składa się z 3 części. Pierwsza opowiada czym jest ilustracja, druga to interaktywny labirynt zbudowany z książkowych obrazków, trzecia - wielka czytelnia. Ekspozycji towarzyszy bogaty program warsztatów skierowany zarówno do dzieci, jaki i dorosłych.3.     Karakter / książka / cena 49 zł

Architektura nowoczesna. Wykłady
premiera: 24/02/2016 

Coś dla pasjonatów architektury. Frank Lloyd Wright to jeden z najważniejszych twórców XX wieku. Charyzmatyczny projektant, który odrzucił idee Corbusiera i chłodny funkcjonalizm, zastępując je architekturą organiczną, zespoloną z przyrodą. Jego budynki oparte na otwartej, dynamicznej formie miały odpowiadać potrzebom użytkowników a jednocześnie być tłem dla ich działań. 

O wszystkich ideach i projektowych założeniach Wright można przeczytać w nowej książce przygotowanej przez wydawnictwo Karakter. To cykl sześciu wykładów, które architekt wygłosił na Princeton University w 1930. Pełne pasji, ale nie pozbawione krytyki teksty właśnie trafiły do księgarń. 

Etykiety: , , , , , , , ,