środa, 13 kwietnia 2016

DESIGN FESTIWAL / 2016 / 02

Wczoraj rozpoczęły się najważniejsze i największe targi meblarskie - 55. Salone Internazionale del Mobile. Ta edycja, podobnie jak poprzednie, przyciągnie z pewnością spore grono producentów, projektantów i konsumentów. Na Salone prezentują się światowe marki i młodzi, wkraczający na rynek twórcy. To miejsce wymiany biznesowych kontaktów, poszukiwania inspiracji i odkrywania nowości. Kwietniowa wizyta w Mediolanie to dla wielu punkt obowiązkowy, ale nie jedyny kierunek, w którym udają się wielbicieli wzornictwa. Przez cały rok organizowanych jest sporo targów poświęconych designowi, oto lista najciekawszych.



18 - 24/01/2016
Kolonia / Niemcy


Pierwsze w kalendarzu targów są te organizowane w Kolonii. To dobra okazja, żeby na samym początku roku sprawdzić jak przez kolejne miesiące będą kształtować się trendy na rynku mebli i wyposażenia wnętrz. Tu znajdziemy elementy do zaprojektowania każdej przestrzeni, poznamy pojawiające się innowacje i podniesiemy kwalifikacje na organizowanych warsztatach. Kolejna edycja już 16–22.01.2017.




22 - 26/01/2016
Paryż / Francja

Targi MAISON & OBJET organizowane są od ponad 20 lat, a każda edycja przyciąga wystawców i zwiedzających z całego świata. Trzy główne filary wydarzenia to: MAISON - z bogata ofertą elementów niezbędnych do zaprojektowania domowych przestrzeni, OBJET - miejsce dla małych firm, niszowych produktów i młodych projektantów oraz LUXURY, DESIGN & INTERIOR DECORATION - strefa z największymi światowymi markami. Znajdziemy tu absolutnie wszystko, co potrzebne jest do zaaranżowania i funkcjonowania każdego wnętrza: od tapet, poprzez meble i tekstylia, po zastawę stołową i zabawki do dziecięcego pokoju. 



09 -13/02/2016
Sztokholm / Szwecja


Wszystkich miłośników skandynawskiego designu zainteresują targi Stockholm Furniture & Light Fair. Tu prezentowane są duże marki, młode talenty i ich najnowsze produkty. Meble, oświetlenie i wszystkie pozostałe elementy do urządzania domów i mieszkań. Najbliższa edycja odbędzie się między 7 a 11 lutego 2017.



AMBIENTE
12 – 16/02/2016
Frankfurt / Niemcy


Kolejny punkt na mapie to targi Ambiente serwujące porcję nowości, inspiracji i innowacyjnych rozwiązań. Prezentowane produkty podzielono na 3 kategorie: w strefie Dining znajdziemy przedmioty przeznaczone do przyrządzania i serwowania potraw, Giving to część z prezentami i upominkami, Living – przestrzeń z elementami wyposażenia i dekoracji wnętrz. Uzupełnieniem strefy ekspozycji są liczne wydarzenia branżowe. Najbliższe targi już 10-14.02.2017.



12 – 17/04/2016 
Mediolan / Włochy


Trwa najważniejszy tydzień designu na świecie. Dla wielu to właśnie Salone Internazionale del Mobile rozpoczyna sezon. Tutaj nowości w swoich ofertach prezentują największe marki meblarskie, pokazywane są premierowe kolekcje i innowacyjne projekty. Do tego szereg wydarzeń towarzyszących, organizowanych na terenie całego miasta -  tydzień wypełniają imprezy, wystawy i prezentacje.




02 - 06/09/2016
Paryż / Francja

Targi MAISON & OBJET organizowane są dwa razy do roku: we wrześniu i styczniu. Jesiennej odsłonie towarzyszy także Paris Design Week - wtedy wystawy, prezentacje i spotkania związane z wzornictwem znajdziemy w przestrzeniach całego miasta. Jeśli jeszcze komuś byłoby mało, od niedawna paryskie targi mają swoje zagraniczne edycje: Maison & Objet ASIA w Singapurze i Maison & Objet AMERICAS w Miami Beach.  




21 – 24/09/2016
Londyn / Wielka Brytania


W Wielkiej Brytanii dużym wydarzeniem w branży wzornictwa jest 100%design. To miejsce spotkań biznesu i projektantów oraz  przestrzeń ekspozycyjna podzielona na 5 stref: Interiors – wszystko co potrzebne jest do aranżacji wnętrz, Kitchens & Bathrooms – elementy wyposażenia kuchni i łazienek, Workplace – czyli rozwiązania dla przestrzeni biurowych, Emerging Brands - innowacyjne pomysły, nowe talenty i debiutujące marki oraz największa strefa Design & Build. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz