SHARE WEEK

W tym roku dołączam do SHARE WEEK. Prezentuję 3 ulubione blogi - miejsca w sieci, które w ostatnim czasie chętnie odwiedzam. Jedne są bardziej znane, inne mniej, wszystkie bogate w wartościowe treści. Na początek ta strona, którą śledzę najdłużej, na koniec najnowsze odkrycie. Zapraszam!


Zwykłe życie

Ten blog w 2010 roku założyły dwie koleżanki: Agata Napiórska i Marta Mach. W tym czasie obie mieszkały w Warszawie i postanowiły, że chcą razem działać. Zaczęły pisać o zwykłych rzeczach, spotykanych na co dzień ludziach, miejscach, które odwiedzały, małych zakładach, lokalnych rzemieślnikach i młodych twórcach. Blog zaczął się rozwijać, pojawiły się nowe działy i magazyn w papierowej formie.

Nadal lubię odwiedzać tę stronę, a najbardziej czytać opowieści zapraszanych gości o przedmiotach "z duszą", którymi się otaczają.
Trendspot

Na tym blogu Agnieszka Polkowska dzieli się fachowa wiedza o prognozowaniu trendów w sztukach projektowych. W swoich tekstach przybliża skomplikowane procesy, pokazuje narzędzia do badani tendencji i trendów, rozmawia z ekspertami z branży. Chętnie odwiedzam tę stronę bo ciekawi mnie co sprawia, że jedne zjawiska i przedmioty stają się popularne a inne nie. Lubię tu zaglądać także w poszukiwaniu wartościowych książek i czasopism.
Lektury Architektury


Blogów o architekturze jest sporo. Większość to poradniki poświęcone wnętrzom - urządzaniu i dekorowaniu. Budynki i to co dzieje się wokół nich, to chyba mało atrakcyjne zagadnienia, bo długo nie mogłam znaleźć ciekawego bloga poświęconego takiej tematyce. Dopiero całkiem niedawno odkryłam Lektury Architektury - stronę na której publikowane są teksty o miejskich przestrzeniach i obiektach w nich funkcjonujących. Przeczytamy o budynkach i ich oddziaływaniu na otoczenie oraz użytkowników. Jest bardzo interesująco.

Etykiety: , , , , ,