# WHAT'S UP! 06-07/08/161.     MALMÖ / Form. Design Center / wystawa / wstęp wolny

ROUNDABOUT BALTIC

23/06 - 11/09/2016

Coś dla wielbicieli designu. 
Roundabout Baltic - ekspozycja prezentowana w Szwedzkim Malmö to wizualna opowieść o związkach między projektowaniem a naturą. Na wystawie znajdziemy przykłady współczesnego wzornictwa, pochodzące ośmiu nadbałtyckich krajów. Łączą je wspólne inspiracje, podejście do projektowania, podobne techniki wytwarzania i użyte materiały. Do obejrzenia blisko 70 obiektów przygotowanych przez ponad 40 twórców z Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji. Nasz kraj reprezentują m.in. Kosmos Project, Malafor czy Modus Design, a nad całością wydarzenia czuwa kuratorka wystawy Agnieszka Jacobson-Cielecka.2.    WROCŁAW / Muzeum Miejskie. Stary Ratusz / wystawa / bilet 10-15 zł

DOROTA KOZIARA 

9/06 – 28/08/2016 

Coś dla wielbicieli designu. Dorota Koziara to jedna z najbardziej uznanych na świecie polskich projektantek. Na swoim koncie ma 10 letnią współpracę z Atelier Mendini, a od 2005 roku prowadzi własne studio w Mediolanie. Zajmuje się architekturą wnętrz, wzornictwem oraz projektowaniem scenografii. W 2014 roku zorganizował we Wrocławiu wystawę prac Alessandro Mendiniego, dziś to on – jeden z najsłynniejszych włoskich architektów i designerów stał się kuratorem wystawy prezentującej dorobek Koziary. Na ekspozycji zaprezentowano instalacje i artystyczne realizacje oraz przedmioty codziennego użytku wykonywane w kooperacji z rożnymi markami. Projektantka stworzyła meble dla firmy Conforty i Noti, ceramikę dla Tubądzina oraz kolekcję ze szkła dla marki Velab, której elementy można kupić w salonach Christiana Diora. Od 2015 roku współpracuje także z Manufakturą w Bolesławcu. Jej najnowszy projekt, który będzie miał swoją premierę na wystawie, to ceramika inspirowana formami i kolorami Wrocławia.


3.       2+3D / magazyn / cena 20 zł

2+3D nr59 (II/2016)

premiera: 25/05/2016 


Coś dla wielbicieli designu. W 59. wydaniu magazynu 2+3D sporo miejsca poświęcono tegorocznemu, jubileuszowemu 25. Międzynarodowemu Biennale Plakatu w Warszawie. Przeczytamy tu o plakatach, które pojawią się na ekspozycji oraz o kontrowersjach związanych ze zmianami jakie zaszły w funkcjonowaniu wydarzenia. Znajdziemy też wywiad z Davidem Crowleyem – kuratorem jednej z głównych wystaw prezentowanych podczas biennale.
W tym numerze przyjrzymy się także prawdziwie ekologicznemu projektowaniu i pozbawionym funkcji użytkowych statuetkom wręczanym na rozmaitych konkursach oraz nowym technologiom wykorzystywanym w instytucjach kultury. Znajdziemy artykuł o nie najlepszym stanie wzornictwa polskiej porcelany (i kilku dobrych przykładach) oraz rozmowę z Sibylle Schlaich, zajmującą się opracowywaniem systemów orientacyjnych i oznaczeń w przestrzeni publicznej. A na koniec teksty o nowym podejściu w projektowaniu dla osób niewidomych i niedowidzących.

Etykiety: , , , , , , , ,