DESIGN FESTIWAL / 2016 / 03Rozpoczął się wrzesień, czyli gorący czas Festiwali Designu. Co roku o tej porze 
niemal każda europejska stolica i większe miasto zaprasza do siebie wszystkie osoby ceniące dobre projekty. Gdzie się wybrać? Oto najciekawsze propozycje…HELSINKI DESIGN WEEK 
01 – 11/09/2016
Helsinki / Finlandia  

Helsinki Design Week to jeden z największych tego typu festiwali organizowanych w Skandynawii. Jego zadaniem jest prezentacja dobrego wzornictwa, ale także pokazanie tego co dzieje się obecnie w modzie, architekturze, czy kulturze miejskiej. Tegoroczną edycję festiwalu zorganizowano pod hasłem "Paremmin/Better", w programie wystawy, warsztaty i spotkania. Wydarzenia odbywają się w rożnych częściach miasta – organizatorzy przygotowując się do imprezy co roku poszukują nowych przestrzeni i wyjątkowych miejsc, atrakcyjnych dla zwiedzających.

http://www.helsinkidesignweek.com/PARIS DESIGN WEEK
03 – 10/09/2016 
Paryż / Francja

W tym roku Paris Design Week odbywa się równolegle z MAISON&OBJET – jednymi z największych targów poświęconych projektowaniu i aranżacji wnętrz. Dzięki połączeniu sił stolica Francji przedstawi bogatą ofertę zarówno dla amatorów i profesjonalistów. Przyłączą się sklepy, galerie, butiki i pracownie. Jak zawsze przygotowanych zostanie kilka tras tematycznych, którymi możemy ruszyć w poszukiwaniu nowości. Nie zapomnijmy odwiedzić strefy off, w której zaprezentowane zostaną młode talenty i wkraczający na rynek projektanci.

http://www.parisdesignweek.fr/LONDON DESIGN FESTIVAL
17 – 25/09/2016
Londyn / Wielka Brytania

Organizowany od 2003 roku festiwal, na początku września będzie miał swoją kolejną edycję. Setki wydarzeń, dopracowany program, najlepsi projektanci i architekci z całego świata. London Design to nie tylko wystawy i spotkania, ale także inwestycje. Specjalnie na tę okazję powstają także artystyczne i architektoniczne instalacje oraz pawilony rozlokowane w różnych częściach miasta.

http://www.londondesignfestival.com/
  


VIENNA DESIGN WEEK
30/09 – 09/10/2016
Wiedeń / Austria 

Vienna Design Week odbywa się już po raz dziesiąty. Podczas tej edycji festiwalu przekonamy się, że design to nie tylko projektowanie przedmiotów, jego najważniejszym zadaniem jest kształtowanie naszego codzienne życia, wpływanie na kulturę i obraz świata. W programie wystawy, warsztaty, wykłady organizowane w różnych miejscach na terenie całego miasta.

http://www.viennadesignweek.at/index.phpDUTCH DESIGN WEEK 
22 - 30/10/2016
Eindhoven / Holandia

15 edycja Dutch Design Week odbędzie się pod hasłem „The making of” i zostanie poświęcona twórcom oraz ich pracy nad projektem. Dokładnie przyjrzymy się procesom jakie towarzyszą przy powstawaniu przedmiotów, z których korzystamy na co dzień. W Eindhowen pojawi się 2,5 tys. lokalnych i międzynarodowych designerów, którzy pokażą efekty swoich działań.


http://www.ddw.nl/

Etykiety: , , , , , , , , , , ,