czwartek, 6 października 2016

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL - TOŻSAMOŚĆDokładnie za tydzień, trzynastego października rozpocznie się kolejna edycja Łódź Design Festival. Jak będzie wyglądać jego 10. jubileuszowa odsłona przekonamy się niebawem. Na czwartkowy wieczór zaplanowano uroczyste otwarcie festiwalowych przestrzeni i wręczenie nagród make me! Przez kolejne 10 dni wszyscy wielbiciele wzornictwa będą mogli oglądać wystawy, uczestniczyć w warsztatach, wykładach i panelach dyskusyjnych. 


                                                                            ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2011


Czy warto przyjechać do Łodzi? Na pewno warto! To największe i najważniejsze wydarzenie poświęcone sztuce użytkowej, jakie organizowane jest w Polsce. Gromadzi uznanych projektantów, debiutujących twórców i cenione marki. Ja podróżując po różnych europejskich festiwalach nie zapominam o Łodzi. Uważam, że to jeden z ciekawszych punktów na mojej mapie, bo lubię podpatrywać co aktualnie dzieje się w naszym wzornictwie. I choć były edycje które podobały mi się bardzie i te które mniej mnie zainteresowały, zawsze tu wracam. Cenię Łódź Design Festival za ogromny profesjonalizm, z jakim przygotowywane są wystawy, dobór tematów i wyjątkowy klimat.


                                                  ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2013


                                                                           ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2014


W tym roku wydarzenie organizowane jest już po raz dziesiąty. Liczę, że będzie to naprawdę wyjątkowa edycja. Przeglądam program i planuję swój październikowy wyjazd.  
                                                                            ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2015


Cel:  ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

Data: 13-23/10/2016

Miejsce: ŁÓDŹ/ Tymienieckiego 3 /Centrum Festiwalowe – Art_Inkubator  + galerie, pracownie i inne ciekawe przestrzenie zlokalizowane w różnych częściach miasta.

Hasło przewodnie: TOŻSAMOŚĆ

Tegoroczny temat główny ma skłonić do zastanowienia się jak poprzez design pokazać tożsamość twórcy i odbiorcy oraz jak kształtować tożsamość miejsc w których żyjemy.

Wystawy:

WYSTAWA JUBILEUSZOWA – 10. edycja to dobry czas, żeby przypomnieć sobie jak wyglądały poprzednie festiwale i jak z roku na rok rozwijało się to wydarzenie. Podsumowanie dekady znajdziemy na specjalnie przygotowanej ekspozycji.

STREFA TESTÓW – miejsce, w którym będzie można zobaczyć, ale także sprawdzić samemu jakie nieoczywiste właściwości posiadają codzienne przedmiot.

EVERYDA(Y)TA – czyli wystawa poświęcona innowacyjnym formom wizualizowania danych.

MIKIFON – działania grupy panGenerator inspirowane Myszką Miki, ikoną pop kultury.

INSIDE THE BOX – ekspozycja poświęcona dobrze zaprojektowanym opakowaniom.

EYE-DENTITY – POSTER STORIES – czyli tożsamość człowieka wyrażona za pomocą plakatu.

MAKE ME! – wystawa prezentująca najbardziej kreatywne pomysły młodych twórców.

MUST HAVE – przegląd najciekawszych produktów wdrożonych na polskim rynku.

Wydarzenia dodatkowe:

14-16/10/2016 - pierwszy festiwalow weekend poświęcony zostanie zagadnieniom związanym z trendami i tożsamością marki. W programie liczne wykłady, debaty i cykl wywiadów z producentami, projektantami i specjalistami od marketingu.  

21-23/10/2016 - finałowy weekend poświęcony zostanie architekturze. To doskonała okazja, żeby spotkać i posłuchać projektantów z najlepszych polskich pracowni. 

Pełny program wydarzenia znajduje się tu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz