niedziela, 14 maja 2017

# WHAT'S UP! 13 - 14/05/17
1.   LONDYN / East End / spacer / wstęp wolny


Street ArtTour
codziennie (poza środą)

Coś dla miejskich odkrywców. 
Warto czasem spojrzeć na otaczająca nas przestrzeń z nieco innej perspektywy. Dobrym narzędziem mogą okazać sie tematyczne spacery. W ten sposób 
można poznawać miasto np. poprzez sztukę, która je wypełnia. 

Jeśli wybieramy Londyn, warto odwiedzić East End i ruszyć szlakiem street art. 
Wycieczka trwa 2 godziny, a jej uczestnicy poznają historie mijanych obiektów oraz rożne techniki w jakich powstawały. Na trasie zwiedzania zarówno najbardziej rozpoznawalne murale jak i mniej znane prace ukryte gdzieś między budynkami.  2.   LUBLIN / Brain Damage Gallery / wystawa / wstęp wolnyIt's Framed
08/04 - 15/05/2017

Coś dla miejskich odkrywców. 
Dziś najlepsze przykłady street artu można znaleźć nie tylko na ulicach Londynu. Jeszcze przez chwilę bedą dostępne także w lubelskiej Brain Damage Gallery. Na wystawie zobaczymy dokonania czołowych, światowych twórców, wśród nich: Obey, Vhils, Futura, EVOL oraz Banksy. Ta tajemnicza postać budzi najwiecej emocji. Do tej pory w Polsce pokazywana była tylko jedna jego praca, teraz mamy okazje poznać 3 kolejne. 

Na wystawie zobaczymy: sitodruki, szkice oraz  zdjęcia murali. To również dobra okazja by przyjrzeć sie różnym strategiom kolekcjonowania tej wyjątkowej sztuki. 

3.   Karakter / książka / cena 49 zł

Język rzeczy

premiera: 14/04/2017

Coś dla miejskich odkrywców. 
Deyan Sudjic to dyrektor Design Museum w Londynie, krytyk, a także autor wielu książę poświęconych architekturze i sztuce użytkowej. Na polskim rynku znajdziemy już napisane przez niego B jak bauhaus, Kompleks Gmachu czy Język Rzeczy w którym autor opowiada jak przedmioty nas uwodzą. Teraz pojawiła się kolejna Język Miast. To analiza naszej przestrzeni, jej struktury, pod kątem historii, urbanistyki czy ekonomii. Przekrojowe spojrzenie na miasta, sposób w jaki powstają i ewoluują.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz