środa, 17 grudnia 2014

MAISON & OBJET / 01MAISON & OBJET wrzesień 2014Dwa razy do roku w Paryżu odbywają się targi MAISON & OBJET. Pierwsza 
edycja została zorganizowana w 1995 roku, od tamtego czasu wydarzenie stale się rozwija. Pojawiły się nagrody przyznawane najbardziej kreatywnym projektantom (theHYPERLINK "http://www.maison-objet.com/en/paris/program/awards" Designera of the Year i Talents à la Carte) oraz azjatyckie i amerykańskie edycje. MAISON & OBJET to dziś jedne z najważniejszych i największych międzynarodowych targów designu i aranżacji wnętrz.

MAISON & OBJET wrzesień 2014
W kilku ogromnych, podzielonych tematycznie halach, wypełnionych po brzegi stoiskami prezentowane są: meble, elementy wystroju wnętrz oraz przedmioty, którymi otaczamy się i z których korzystam na co dzień. Projektanci i producenci z całego świata pokazują nowości ze swojej oferty. Wybór jest ogromny: od tapet po zastawę stołową, od systemów oświetleniowych po papeterię, od obrazów po zabawki dla dzieci. Można znaleźć wszytko co potrzebne jest do urządzenia i funkcjonowania domu. Produkty z małych manufaktury oraz od światowych, ekskluzywnych marek. Mimo że targi trwają 5 dni, to chociażby pobieżne obejrzenie wszystkich stoisk staje się prawdziwym wyzwaniem.
MAISON & OBJET wrzesień 2014
Kiedy jednak spędzimy trochę czasu na paryskich targach odkryjemy, że to idealne miejsce, żeby wytropić nadchodzące trendy i tendencje oraz znaleźć dla siebie inspiracje. Można przyjrzeć się temu, co projektanci proponują na kolejne sezony, po jakie motywy sięgają i z jakich materiałów tworzą najczęściej.

Zapraszam na subiektywny przegląd najciekawszych przedmów, projektów i marek, co zwróciło moją uwagę podczas ostatnich targów MAISON & OBJET wrzesień 2014! (tu i tu)      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz