MAISON & OBJET / 03

MAISON & OBJET to jedne z największych targów designu i aranżacji wnętrz. Tysiące stoisk, na których znajdziemy niemal wszystko do urządzenia przestrzeni. Ostania edycja odbyła się na początku września, mimo letniej aury na zewnątrz nikogo nie dziwiły działy z ozdobami bożonarodzeniowymi. Pojawiały się nawet propozycje aranżacji na kolejną Wielkanoc. Asortyment był naprawdę szeroki a wybór ogromny.

Oto 10 najciekawszych propozycji: materiały, formy, motywy, style, przedmioty które pojawiały się na stoiskach różnych marek podczas wrześniowej edycji MAISON & OBJET.


C Z Ę Ś Ć   D R U G A :


  EICHHOLTZ  POLS POTTEN  MAMBO  MUNNA  BEAUREGARD  FORESTIER

ART DECO - zgeometryzowane, kubistyczne, symetryczne formy, połączenie nowoczesności z klasycznymi stylami - egzotyczne gatunki drewna, metal, kamień, złote detale, zdecydowane kolory, elegancka czerń - orientalne motywy w dodatkach, masywne meble z dyskretnym ornamentem. 
 DESIGN LETTERS  STORY TILES  THORNBACK AND PEEL  ROUGE DU RHIN  LUCKYBOYSUNDAY  

SZTUKA - grafiki, kolaże - inspiracje komiksem i obrazami największych malarzy XX wieku - popartowe motywy i graficzne wzory pojawiają się na tkaninach, ceramicznych naczyniach, nawet na płytkach układanych na ścianie.

                                       UNIVERSO POSITIVO  OREE  NORMANN COPENHAGEN  LA BOITE CONCEPT  STELTON  

DREWNO +  ceramika, kamień, skóra, metal - drewno występuje w połączeniu z innymi materiałami - meble, lampy, naczynia, dodatki, a nawet sprzęty elektroniczne.
 STONE ALLIANCE  EICHHOLTZ  ROSE ET MARIUS  ROUGE DU RHIN  BEAUREGARD  LUCKYBOYSUNDAY  BEIJA FLOR     

WZÓR - geometryczne wzory pojawiają się na podłogach i ścianach - wykładziny, płytki, tapety i tkaniny - poduszki i dodatki - najczęstsze zestawienia kolorystyczne to: biel i czerń, biel i jeden kolor, różne odcienie tej samej barwy.


POLS POTTEN  SENTOU  AY ILLUMINATE  FORESTIER  SECTO DESIGN     


AŻUR - oświetlenie, meble, dodatki - wycięcia dodają lekkości i urozmaicają tradycyjne formy - najciekawsze efekty uzyskiwane są w lampach, przy grze świateł. 

Etykiety: , , , , ,