# WHAT'S UP! 17-18/10/15

Festiwal Budynków / Dom Partii / Warszawa / 2015


1.    Eindhoven / wystawy, warsztaty, wykłady / bilet 8,50 - 16 €

Dutch Design Week
09 - 18/10/2015

Coś dla pasjonatów wzornictwa. Jesień to czas festiwali designu. Prawie każdy weekend września i października obfituje w ciekawe wydarzenia. Kolejnym punktem na festiwalowej mapie jest Holandia. W Eindhoven trwa właśnie Dutch Design Week. W programie wykłady, warsztaty i wystawy. W tym roku zaprezentuje się ponad 2 000 projektantów, a ekspozycje i wydarzenia towarzyszące będą się odbywały w 100 różnych lokalizacjach w mieście. Mamy szansę spotkać się z utalentowanymi twórcami działającymi w takich dziedzinach jak grafika, moda i wzornictwo przemysłowe oraz zobaczyć efekty ich pracy. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone w konkursie Dutch Design Awards.



2.    Warszawa / Dom Partii (Centrum „Nowy Świat”)/ wystawa / wstęp wolny

Festiwal Budynków
13 - 23/10/2015

Coś dla pasjonatów architektury. W październiku sporo dzieje się również w architekturze, do bogatej listy wydarzeń dołącz jeszcze jedno: Festiwal Budynków. Co kilka tygodni inny warszawski obiekt z przełomu XX i XXI wieku będzie dostępny dla zwiedzających. Do projektu wybierane są najciekawsze budynki. Często te mijane codziennie, wpisane w tkankę miasta, ale zapomniane, albo takie ulokowane gdzieś na uboczu, jeszcze dobrze niepoznane przez mieszkańców stolicy. Podczas pierwszej edycji możemy oglądać Dom Partii (obecnie Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat”). Gmach jest przykładem architektury socrealizmu (został wybudowany w latach 1948-52). W jego wnętrzu prezentowana jest wystawa opowiadająca o projektach zespołu warszawskich Tygrysów: Wacława Kłyszewskiego, Jerzego Mokrzyńskiego i Eugeniusza Wierzbickiego. Ekspozycji towarzyszą wykłady, spacery oraz pokaz filmowy.



3.    CENTRUM ARCHITEKTURY/ książka / Cena: 39,90 zł

MOK. Ilustrowany atlas architektury północnego Mokotowa
premiera: 17/09/2015

Coś dla pasjonatów architektury. To już trzeci ilustrowany atlas architektury. Po Saskiej Kępie i Żolibożu przyszsdł czas na Mokotów. W książce zaprezentowano 60 obiektów (budynków, założeń architektonicznych, rzeźb i dekoracyjnych detali), od najstarszych po najnowsze. Rozpoczyna się ona od przedstawienia zarysu historii dzielnicy, na kolejnych stronach znajdziemy syntetyczne ilustracje oraz opisy poszczególnych budynków i detali. Pomysłodawczynią i autorką projektu jest Magdalena Piwowar, ilustracje przygotowali: Maciej Drążkiewicz, Łukasz Gadomski, a tekst Joanna Koszewska i Grzegorz Mika.

Etykiety: , , , , , , , , , ,