piątek, 16 maja 2014

5 in 1 - inspiracje wiosna 2014

Inspiracje wiosna (marzec/kwiecień) 2014, zapraszam.


A R T U R    R O J E K

Na początek debiutancki, solowy album Artura Rojka - „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Trochę dziwnie to zabrzmiało - debiutancka płyta - przecież na myśli mamy artystę działającego w branży muzycznej od ponad 20 lat. Do tej pory Artur był częścią zespół Myslovitz, organizował OFF Festiwal i brał udział w wielu innych muzycznych projektach. Jakiś czas temu drogi zespołu oraz jego wokalisty rozeszły się i nadszedł czas na nagranie własnej płyty. Z zestawienia: album Rojka kontra nowy repertuar Myslovitz, zdecydowanie wybieram tę pierwszą opcję. Płyta jest różnorodna, łączy wiele muzycznych gatunków, a każdy utwór posiada wyjątkowy charakter. 10 piosenek, to ponad pół godziny świetnej muzyki. Album, po który naprawdę warto sięgnąć. 

B E T O N   F I L M   F E S T I V A L

Nie udało mi się obejrzeć wszystkich seansów, a właściwie dotarłam tylko na kilka, ale 3 dniową imprezę poświęconą architekturze i kinematografii zdecydowanie zaliczam do udanych. Myślę, że nie tylko ja, bo frekwencja dopisała. Wszystkie miejsca zapełniały się dosłownie w jednej chwili, tuż przed każdą kolejną projekcją. Duży plus za różnorodność repertuaru, prezentowano: dokumenty (świetny o Osiedlu Za Żelazną Bramą - zaskakujące co kryją mieszkania z wielkiej płyty, jak mogą być różnorodne i kto je zamieszkuje), filmy fabularne z architekturą w tle oraz artystyczne obrazy, do tego prelekcje i dyskusje. Było też kilka wydawnictw prezentujących fachową literaturę. Wybór książek mogłoby być tylko trochę większy, ale nie narzekam i tak nie wróciłam z pustymi rękami:)
F U T U   P a p e r

O tym, że FUTU paper pełne jest inspiracji, pisałam jeszcze w zeszłym roku. Ale ten numer, to chyba najlepsze wydanie jakie do tej pory trzymałam w ręku. Przeczytane od deski do deski, bo cała gazeta obfituje w świetne artykuły. Ciekawi ludzie, ich świeże pomysły, wyjątkowe projekty i niezwykłe miejsca na świecie, w Europie i w Polsce. Jeśli takie terminy jak: startup, coworking, crowdfunding są w centrum Twojego zainteresowania, lub wręcz przeciwnie nic o nich nie wiesz, ale chętnie poszerzysz swoje horyzonty, koniecznie sięgnij po to FUTU.

S O L A R   m a g a z y n

Wraz z wiosenną kolekcją ubrań do sklepów Solar trafił nowy katalog. Nie jest to zwykła publikacja, poza stylizacjami i pięknymi zdjęciami (autorstwa: Marty Sinior, Lidii Popiel) znajdziemy tu artykuły o wyjątkowych miejscach, architekturze, modzie i sztuce oraz ważnych postaciach z nią związanych, takich jak: Peggy Guggenheim czy Piet Mondrian. Jednym słowem dowiemy się co i kto obecnie inspiruje wielu twórców i gdzie my w tym sezonie możemy szukać ciekawych pomysłów. Magazyn jest pięknie opracowany (razem z  FUTU Group) i wydany, stanowi dobre, uzupełnienie kolekcji. Moda i sztuka, takie kreatywne fuzje to jest to co lubię najbardziej, w każdej ilości.

Polecam także zajrzeć na stronę Solar, do internetowego magazynu, gdzie regularnie pojawiają się artykuły o sztuce, designie, architekturze, podróżach, kuchni i oczywiście modzie oraz najnowszych trendach.

J A K U B K I

Może to nie jest rzecz najnowsza, bo trafiała do mnie dobre pół roku temu, ale to z pewnością coś uniwersalnego, pięknego i praktycznego, co szybko się nie znudzi. Zestaw kubków pochodzi ze sklepu VOX, a zostały zaprojektowane przez Karinę Marusińską. Porcelana zdobyła nagrodę w konkursie Must Have, podczas Łódź Design Festival 2011. Prosta forma naczyń została przełamana poprzez zastosowanie ciekawych faktur inspirowanych naturalnymi materiałami takimi jak: papier, wiklina, drewno czy len. Kubki świetnie się prezentują, spełniając doskonale wiele różnych funkcji.I to już koniec, zapraszam również do obejrzenia i przeczytania poprzednich inspiracji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz